O “EL” RUS BASININDA

O “EL” RUS BASININDA

Carlos, işgale ve sömürüye karşı dünyadaki tüm din-vatan-millet mücadelesi veren anti emperyalist kesimlerin kendisinde birleştiği MERKEZ ŞAHSİYETLERDEN biri. Kendisi ise birleşilecek ve bütünleşilecek mihrak şahsiyet ve fikir olarak Kumandan Mirzabeyoğlu’nu ve İBDA’yı işaret etmekte…

Carlos’un dilinden gösterilen bu adres, Carlos Davası vesilesi ile Rus basınında da yer almaya başlamıştır. Rusya’nın dünyaca ünlü yazarı Alexander Prokhanov’un da içinde bulunduğu 6 Rus gazeteci ve aydınlarının Fransa’nın çiçeği burnunda Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a yazdıkları mektup ile ilgili olarak rus basınında geçen haberlerde kullanılan fotoğraf  Rus basınında bir tecelli olarak etrafında birleşilecek “MİHRAK ŞAHSİYETİN” kim olduğunun da habercisi niteliğindedir.   Haberde Salih Mirzabeyoğlu ve Carlos’un resimlerini taşıyan ve İBDA selamı veren çocukların bulunduğu fotoğraf kullanılmış olup ilgili haber linkleri aşağıda verilmiştir.

Rus Medyası, Carlos’un özgürlüğü için İsmi geçen aydınlar tarafından Fransız Cumhurbaşkanı Macron’a mektup yazıldığını, Fransız C:Başkanına ve halkına seslenerek “Carlos’un Soğuk  savaş döneminin en meşhur askeri olduğunu, dönemin tüm esirlerinin iade edilip özgürlüğüne kavuştuğunu, Carlos’un buna rağmen uzun yıllar hapis yattığını, artık özgürlüğüne kavuşması gerektiğini, İnsan Haklarının merkezi olan Fransa’nın taşıdığı bu manaya uygun davranıp gereğini yapması çağrısında bulunduğunu” haberleştirmiştir.

Ayrıca Adımlar dergisinde iktibas olarak yayınlanan Rus Vatandaşı İsrael Shamir’in “Ottoman Empire, pleasecomeback!” isimli yazısı ile adeta BÜYÜK DOĞU ruhunu davet ettiği makalede geçen şu cümleyle de açıkça görülmektedir; “Doğu Milletler Topluluğu (Commonwealth), Doğu Roma’nın, Bizans’ın Rus ve Osmanlı imparatorluklarının bu varisi devasa maddi ve manevi kaynaklara hakim olacak, bir süpergüç olacak, Birleşik Avrupa, ABD ve Çin’in karşısına çıkacaktır.”

ADIMLAR

http://rusplt.ru/society/prohanov-prizval-makrona-29828.html

http://allpravda.info/prokhanov-prizval-makrona-k-miloserdiyu-41885.html

http://kvedomosti.com/1082433-prohanov-prizval-makrona-k-miloserdiyu.html

 

ALEXANDER PROKHANOV DA “CARLOS’A ÖZGÜRLÜK” KAMPANYASINA KATILDI.

RUS AYDINLARDAN FRANSA CUMHURBAŞKANINA MEKTUP

GÖNÜLDAŞ İGOR MOLOTOV BİR AÇIKLAMA YAPTI

SALİH MİRZABEYOĞLU VE CARLOS’UN AVUKATI OLMAK

ПРО КАРЛОСА РЕПОРТАЖ С ТУРЕЦКИМ АДВОКАТОМ

RUSYA’DAN VENEZUELA’YA CARLOS İÇİN ÇAĞRI: “REZİL İCRÂCI FRANSA”

VE… RUSYA’DA CARLOS SEFERBERLİĞİ: BOLŞEVİK PARTİSİ’NDEN PUTİN’E MEKTUP!

GÖNÜLDAŞ-YOLDAŞ İGOR MOLOTOF

CARLOS’LA İLGİLİ SON GELİŞMELERİ AV. GÜVEN YILMAZ ADIMLAR’A DEĞERLENDİRDİ

CARLOS İÇİN MADURO’YA GÖNDERİLEN MEKTUPLA ALAKALI… (İgor MOLOTOV)

FRANSA’DAN BAHSETMENİN BİR MANASI YOK

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d