KİM BUNLAR TANIMAM BİLE

KİM BUNLAR TANIMAM BİLE

“KİM BUNLAR TANIMAM BİLE, KİMİN ADINA İŞ YAPIYORLAR, BULUN BUNLARI.”

Anlaşılan o ki, Erdoğan % 50 HAYIR’ın faturasını – haksız da sayılmaz- kendini devlet zanneden boş-beleş trollere çıkaracak.

“Bunları bulup temizleyin” diye yetkili kurullara emir veren Erdoğan’ın bu talimatından sonra kim olduğu belirsiz sabah akşam birilerine küfreden hesaplara karşı  operasyon başlatıldı.

Basına da yansıyan bu operasyonların yayılarak devam etmesi bekleniyor.

Sayın Ali Osman Zor’un “REFERANDUMUN ORTAYA ÇIKARDIĞI GERÇEKLER” başlıklı değerlendirme yazısında konuyla ilgili şu ifadelere yer verilmişti:

 “Bu durumun en büyük müsebbibi olan Erdoğan- Beş tepe yönetimi tarihe “bölücü yönetim” olarak geçerken peki bunu telafi edip toplumun güvenini kazanarak önümüzdeki dönemde UZLAŞMAYI ve BÜTÜNLEŞMEYİ sağlayabilecek mi? Cevabı verilmesi gereken bu yakıcı sorunun Beş tepenin Referandum sonrası birinci gündem maddesi haline gelmiş olduğunu Aksaray’dan yükselen sıkıntılı havadan anlıyoruz..

Referandumun bizim açımızdan en önemli sonuçlarından biri de budur, Erdoğan tüm toplumun Cumhurbaşkanı olma isteğiyle girdiği bu seçimden “bölücü” bir lider olarak çıkmıştır. Referandumun hemen arkasından bir erken seçim kararıyla Cumhurbaşkanlığı seçimine gidilseydi bu sonuçla Erdoğan’nın seçilememe ihtimalinin ne kadar yüksek olduğunu herkes biliyor.

Tufan tam da bu noktada başladı. Bu sonuç Beştepe tarafından kime fatura edilecek? Tabi ki söylenemeyen gizli, herkesin içinde sakladığı gerçek tek sorumlunun Erdoğan’ın kendisi olduğu yönünde ama, Erdoğan açısından durum daha farklı. O kendisini % 60-65 EVET çıkacağı yönünde kandıran Beş tepeden nemalananları bu sonucun çıkmasında sorumlu görüyor. Bunda haksız da değil ama, bu kiralık kalemlerin kendisinden cesaret alarak ülkenin yarısını – bu oranın içinde AKP’den kopan yaklaşık % 10’luk bir kitle de var- düşmanlaştırıcı bir dil kullandıklarını karşısına geçip söyleyecek adam henüz daha kendini göstermedi.

Terör örgütü militanı gibi hareket eden bu kiralık kalemler 17 Nisan sabahı Erdoğan’a yönetilemez-idare edilemez bir ülke hediye(!) ettiler. Şu an Erdoğan bu durum karşısında ne yapacağını kara kara düşünüyor. Ülke içi siyasetin yanında uluslar arası siyasetin de şu an geldiği noktayı hesap edersek Erdoğan’nın sıkıntısının çapını daha net anlayabilir ve tahmin edebiliriz.”

Adımlar sayfalarında Referandumun en önemli sonuçlarından birinin de TROL denilen bu ahlaksız güruhun Erdoğan tarafından tasfiye edileceği defalarca söylenmişti.

Konuyla ilgili çıkan haberlere baktığımızda bu tasfiyenin çok can yakacağını kestirmek zor değil. Aşağıda basında çıkan haberlerden bir misali dikkatinize sunuyoruz:

“Aralarında AKP Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı ve Mustafa Ataş, milletvekilleri Adnan Boynukara ve Nurettin Yaşar’ın da bulunduğu 30 kişi AK Parti’ye yakın olduğu iddia edilen bu hesaplara dava açma kararı aldı. 

Hürriyet‘te yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın da bu hesapları yönetenlerin bulunması talimatı verdiği öne sürüldü.

AKP’de referandum sürecinde ve partinin yeniden dizayn edilmesi çalışmalarının yoğunlaştığı olağanüstü kongre döneminde sosyal medyada, özellikle de Twitter’da takma isimlerle oluşturan hesaplarla bakan, parti yöneticisi ve bazı milletvekilleri hedef seçildi. Vekiller, bu hesapları yöneten kişilerin kendi aralarında oluşturduğu doğrudan mesajlaşma (DM) kayıtlarını isteyecek. Trol hesaplardan ‘Davutoğlu ekibi’, ‘FETÖ’cü’ ve ‘Malatyalılar grubu’ gibi nitelendirmeler yapıldığını ve hakaret edildiğini belirten vekiller, konuyu Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’a da taşıdı. Yıldırım’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan bu hesapların kapatılması konusunda gerekeni yapmasını istediği belirtildi. Bu süreçte bir hesabın kapatıldığı, ancak hemen farklı isimle yeni hesap açılarak suçlamalara devam edildiği dile getirildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bu sorunu kendisine ileten ve bazı isimleri veren milletvekillerine, “Kim bunlar, ben tanımam bile, kimin adına iş yapıyorlar, bulun bunları” dediği öne sürüldü.”

Gercekgundem.com

ADIMLAR

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: