ADIMLAR MARAŞ İFTAR PİKNİĞİ YAPILDI

ADIMLAR MARAŞ İFTAR PİKNİĞİ YAPILDI

Adımlar Maraş olarak dün (18 Haziran 2017) Atatürk Parkı’nda kalabalık bir gönüldaş grubu olarak toplandık.

Adana, Osmaniye ve Antep’ten gelen misafirlerimizle birlikte iftar programını gerçekleştirirken, Sütçü İmam Üniversitesi’nde okuyan çeşitli illerden gençler de hazır bulundu.

Misafirlere, Adımlar Maraş bürosu olarak hazırladığımız Arap Tavası, Pirinç Pilavı, Dövme Aşı ve ayrana ek olarak tatlı olarak da kadayıf ve dondurma ikram edildi.

İkindi namazından sonra piknik alanına geçiş yapıldıktan sonra hanımlar ve erkekler için tesbit edilen alanlara sergiler serilip, çay için semaverler yakıldı. İftar yaptıktan sonra park mescidinde namazları eda etmenin ardından tatlı ikramı ile akabinde semaverlerde demlenen çaylar eşliğinde sohbete devam edildi.

Tanışmayan gönüldaşların birbiriyle tanışarak kaynaştığı güzel bir sohbet ortamını ile birlikte gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden sohbetlerin ardından, Ramazan haricinde yapılacak pikniklerin çok daha geniş sohbet imkânı sunacak olması bakımından pikniklerin imkân dâhilinde yaz boyunca ayda bir kez tekrarlanmasının gerektiği konusunda fikir birliğine de varıldı.

ADIMLAR MARAŞ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d