RUSYA FEDERASYONU KAMU ODASININ CARLOS İÇİN CEZAYİR DEVLET BAŞKANINA GÖNDERDİĞİ MEKTUP

RUSYA FEDERASYONU KAMU ODASININ CARLOS İÇİN CEZAYİR DEVLET BAŞKANINA GÖNDERDİĞİ MEKTUP

.

RUSYA FEDERASYONU KAMU ODASININ

CARLOS İÇİN CEZAYİR DEVLET BAŞKANINA

GÖNDERDİĞİ MEKTUP

.

.

RUSYA FEDERASYONUN KAMU ODASI

 

Sosyal Politika, Çalışma İlişkileri ve Vatandaşların Yaşam Kalitesi Komisyonu

 

Miusskaya meydanı ev 7, bölge, Yapı 1, Moskova, GSP-3, 125993, telefon: (495) 221-83-63, faks (499) 251-60-04, web sitesi: oprf. Ru

‘7’ Mayıs 2017  № 5OPK-13/ b/n

                                                                                                               

President

Abdel Aziz Bautefika

Palace ‘El Moradia’

16027 ALGİERS

ALGERİA

 

                                                 Sayın Cumhurbaşkanı!

Ben Rusya Federasyonu Kamu Odası üyesi ve bir sosyalist olarak Size müracaat ediyorum. Her şeyden önce ben Sizin Cezayir halkına  verdiğiniz  hizmetiniz ve gösterdiğiniz sebat ve kahramanlık karşısında en derin saygılarımı sunuyorum!

Artık 23 yıldan fazladır ki, sağlığını kaybetmesine rağmen hala özgürlük umudunu yitirmeyen Venezüella vatandaşı IlichRamirezSanchez hapiste tutuluyor. Verilen hapis cezasının büyük bir kısmını hücre hapsinde geçirdi ki Sizin de bildiğiniz gibi, hücre hapsi Fransa’da yasaklanan bir işkence biçimi olarak değerlendirilir.

Onun 1994 yılında Sudan’da tutuklanması  birçok soruyu cevapsız bırakıyor, çünkü kanunda öngörülen iade işlemleri yoktu. Aslında, DST’nin elemanları Sudanlı yetkilileri ile anlaşarak yabancı uyruklu bir vatandaşın kaçırılması suçunu işlediler. Bu husus, hak ve hukuka riayette dünyaya örnek olması gereken Fransa’nın itibarına aykırı bir durumdur.

Ilich Ramirez Sanchez – yirminci yüzyılın olağanüstü devrimcisidir, O Ernestno Che Guevara, Nelson Mandela ve Douglas Bravo gibi kahraman figürlerle aynı doğrultuda olan birisidir. O, bağımsız bir kişiliği ile devrimin bir askeri olarak, Doğu Bloku ve Sovyetler Birliği tarafında hareket ediyordu, .

1994 yılında Ramirez Sanchez’in tutuklamasını Soğuk Savaşın bir yankısı gibi kabul edilmelidir, o zamanlar dünya iki kampa bölünmüştü. Günümüzde  var olmayan siyasi örgütler ile mücadele ettiği  için bir adamı cezalandırmak elzem değildir.

Sayın Cumhurbaşkanı!

Siz Carlos’u şahsen tanıyorsunuz ve onunla zamanında arkadaş idiniz. Şu an O’nun sizin yardımınıza ihtiyacı var. Ben, size dost olan ülkenin bir temsilcisi olarak, sizden rica ediyorum Fransız meslektaşlarınızla birlikte Carlos’un serbest bırakılması meselesini Birleşmiş Milletler nezdinde ve medyada gündeme getiririniz. Bu yaptığınız büyük bir şey olabilir ve aynı zamanda merhamet göstermiş olursunuz.

 

Saygılarla!

Başkan yardımcısı                                          

(İMZA)                        

G.V. Fedorov

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: