“ADIMLAR AVRUPA”DAN ZİYARET

“ADIMLAR AVRUPA”DAN ZİYARET

“ADIMLAR AVRUPA”DAN ZİYARET

Adımlar Almanya temsilcimiz gönüldaşımız Nihan Öztürk ve Fransa temsilcimiz E. Doğan Şeyhoğlu Adımlar fatih büromuza çalışma ziyareti gerçekleştirdiler.

Gönüldaşlarımızın gerçekleştirdiği ziyarette Adımlar Platformu Genel Başkanı Sn. Ali Osman Zor’un da katılımıyla, Türkiye ve bölgemizi etkileyen gelişmelerle birlikte, bu gelişmeler karşısında almamız gereken tavır üzerine fikir teatisi yapıldı.  Görüşme neticesinde önümüzdeki dönemde Avrupa’nın daha stratejik bir konuma geldiği, Avrupa’daki gönüldaşların bunu bilerek faaliyetlerini yeniden gözden geçirmeleri gerektiği vurgulandı. Aslında umumi olarak yurt dışındaki tüm gönüldaşlarımızı ilgilendiren bu durumun, daha sonra etraflıca tekrardan masaya yatırılmasına karar verildi. İç ve dış tüm hadiselerin İBDA MERKEZLİ değerlendirilmesi tekrar ifade edilen ziyarette, İBDA’yı ve mücadelemizi örtücü her türlü tavır ve tutumdan uzak durulması bir kez daha tekrara edildi.

AVRUPA temsilcilerimiz Avrupa’nın siyasî ve sosyal durumunu, buna bağlı olarak da Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın Türkiye’ye bakış açısını uzun uzun anlattılar. Bu çerçevede yapılması gereken düzenlemeler de ayrıca görüşüldü.

Almanya ve Fransa merkeze alınarak Batı toplumlarının da  içlerinde yaşadıkları buhranın da değerlendirildiği çalışma ziyaretinde, gerçek adalet ihtiyacının Türkiye merkezli bir çözümle karşılanabileceği tespit edildikten sonra, bunun da dünya çapında bir hesaplaşmanın merkez üssü olarak Anadolu’yu, her kesimin hakikatini bulacağı, İslâm Temelli bir dünya görüşü olarak İBDA’yı ve Mimarı Sayın Salih MİRZABEYOĞLU’nun iktidarını dayattığı gerçeği dile getirildi.

Gönüldaşlarımız 15 gün boyunca çalışmalarına devam edecekler.

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d