ÇÖKMEKTE OLAN İMPARATORLUK AMERİKA – Adımlar HABER

ÇÖKMEKTE OLAN İMPARATORLUK AMERİKA – Adımlar HABER

ÇÖKMEKTE OLAN İMPARATORLUK AMERİKA

Adımlar HABER

İmparatorluk çökerken, çok entipüften gözüken hadiseler de üst üste gelmeye başlar. Basit aksilikler, küçük ihmaller, olur olmadık yere yaşanan kazalar…

Şu birkaç gün içinde İncirlik’ten kalkan Amerika’ya ait iki insansız hava aracının peş peşe düşmüş olması hemen dikkatleri çekiverdi.

Türk milletinin esas düşmanı Amerika denilen terör çetesine, Türk milletini daha kolay vurabilsin diye İncirlik’in kullandırılmasındaki ihanet bir yana, Amerikan İHA’larının –hem de bomba yüklü olarak–düşmüş olması, o uçakların gerçekleştireceği nice katliamın engellenmiş olması demek…

Amerika’nın verdiği kaza zayiatları bunlarla sınırlı değil, Ağustos ayının başlarında bir Amerikan uçağı da Avustralya’da düştü.

Uçak gemilerine helikopter gibi iniş-kalkış yapabilen MV-22 Osprey tipi askeri uçak, Avustralya’nın Queensland eyaletinde Shoalwater Körfezi yakınlarında USS Ronald Reagan uçak gemisine iniş yapmaya çalışırken denize düştü. Yapılan açıklamaya göre, kazada 23 terör örgütü mensubu denizden çıkartılırken, 3’ünü ise dalgalar yuttu.

ÇARPIŞAN GEMİLER

Amerikan donanmasındaki gemiler de çarpışma rekoru kırmak için ellerinden ne gerekiyorsa yapıyor adeta.

ABD Donanması’na ait USS John McCain adlı destroyer, Singapur açıklarında Liberya bandıralı bir petrol tankeri ile çarpıştı. Kaza (!) sonucu 10 Amerikan teröristi denizde kaybolurken, 5 terörist ise yaralandı.

Haziran ayında USS Fitzgerald adlı ABD destroyeri Japonya karasularında bir kargo gemisiyle çarpışmış, kazada (!) 7 terörist ölmüştü.

BU DA İŞGALCİYİ CEZALANDIRMA

İşgâl altında tutmaya çalıştıkları Afganistan’da, Afgan Millî güçlerini bastırabilmek için sahaya çıkan Amerikalı teröristlerden biri de ava giderken avlandı.

İşbirlikçi Nangarhar Valiliği sözcüsü Ataullah Hogyani, işg3alci teröristin Nangarhar’ın Açin ilçesinde infaz edildiğini duyurdu.

CONİLER İNTİHARA DOYMUYOR

Terörist Amerikan ordusuna katılıp, o teröristlerden biri olarak Amerikan işgâlinde rol almaya başlamak, yaptığı işin ne kadar pis bir şey olduğunu fark ederek her ân için intihar edecek biri olmak demek mânâsına geliyor.

Bu kanaate Amerika’nın açıkladığı intihar rakamlarından rahatça ulaşabiliyoruz.

Yapılan araştırmada 9 bin 512 Amerika teröristinin 2004 ile 2009 yılları arasında intihar girişiminde bulunduğu tespit edilmiş.

Her bir intihar teşebbüsünün de bulaşıcı hastalık gibi diğer intihar teşebbüslerini tetiklediği de yapılan tesbitler arasında.

Tabi emekli olmak da çözüm değil, zira Amerikadaki intiharların yaklaşık yüzde 20’si emekli askerler arasında görülüyor.

Irak ve Afganistan Haçlı saldırılarına katılan ABD teröristlerine ait 2001-2011 yıllarındaki istatistikler, Haçlı saldırısının gerçekleştiği, hunharca cinayetlerin işlenip, tecavüzcü sapıkların her türlü ahlâksızlığı yaptığı dönemde intihar oranlarının iki kat arttığını ortaya koyarken, ABD Devlet Hesap Dairesi’nin (GAO) mayıs ayında yayınlanan en son raporunda, ülkede, 2011’den 2015’e kadar olan sürede, “görevi suistimal” nedeniyle gönderilen 91 bin 764 askerin 57 bin 141’ine “travma sonrası stres bozukluğu” teşhisi konduğu açıklanmıştı.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: