Afganistan Amerika’ya Mezar Olacak

Afganistan Amerika’ya Mezar Olacak

NE TUTUP GETİREBİLİYOR, BIRAKSA KENDİSİNİ KURTARAMIYOR

-Afganistan Amerika’ya Mezar Olacak-

Ahmet ÖLÇÜLÜ

Haçlı Terör örgütü elebaşı Amerika’nın dünyaya nizâm verme, uzak coğrafyalara demokrasi götürme, bir “Pax Americana-Amerikan Barışı” kurma hayalleri, hilâlin önünde tuzla buz olmuş durumda.

Sovyetlerin yıkılmasından sonra 1991’de, “Saddam zulmüne son verme ve bölgeye Batı tipi demokrasi getirerek, dünyaya barışı hâkim kılma!” yalanıyla başlatılan bu yeni Haçlı Saldırı dalgasının üzerinden 26 yıl geçmiş olmasına rağmen Amerika, bölgede göstermelik de olsa bir hâkimiyet kurarak istediği düzeni gerçeleştirme imkânı elde edebilmiş değil. Diğer taraftan ise,  yaktığı ateşi bırakıp kendi sınırlarına dönebilme iktidarını gösterebilecek hâlde hiç değil.

Trump’un yeni Afganistan stratejisi açıklamasından çıkan neticeyi kısaca bu şekilde özetleyebiliriz.

Trump, işgâle yeltenilen ama bunun bir türlü başarılamadığı, direnişin bastırılamadığı İslâm coğrafyasındaki Amerika’ya ait terörist unsurlarını geri çekeceğini seçim vaadi olarak açıklamış olsa da mevcut durumda böyle bir geri çekilmenin mümkün olmadığını gördüğünü söylüyor.  Afganistan politikasındaki bu tutumu da hem Beyaz Saray içinde, hem de O’nun etrafında öbeklenen “neo-con” çetenin hâlâ etkin olduğunu göstermekte.

“Kaçacağız ama” diyor, “biz kaçtıktan sonra millî direniş hareketleri iktidara gelecek ve mevcut hâlleriyle bizi kendi evlerimizde rahat bırakmayan ve bombalarla, arabalarla, uçaklarla, ellerine geçirdikleri her şeyi silâha dönüştürerek bizim hayat tarzımıza saldırarak, güvenli gördüğümüz kendi evimizi, tıpkı bizim onların evini yaptığımız gibi cehenneme çeviren direnişçiler, bir de iktidarları ele geçirirse halimiz nice olur?”

Trump ve diğer Haçlı-Yahudi terörist elebaşları kara kara düşündüren şey bu…

Geldiklerine bin pişman oldukları hâlde bırakıp gidemeyişlerinin sebebi de bu.

Bu durum, Haçlı terör organizasyonu içerisinde çatlaklara da sebebiyet veriyor.

Cuma günü görevden alınan Beyaz Saray Baş Stratejisti Steve Bannon ise Afganistan’daki savaşı kazanmanın mümkün olmadığını, bu nedenle, ne pahasına olursa olsun ülkeden çekilmek gerektiğini savunuyordu.

Zaten Trump da mevcut durumu inkâr etmediğini, Amerikan halkının “zafersiz savaş yorgunu olduğunu ve Amerikan halkının hayal kırıklığını paylaştığını” söyleyerek itiraf etmiş oldu.

Her ne kadar, esip gürleyerek, Millî Direniş unsurlarını “yok edecekleri” palavrasını sıksa da “Afganistan’a barış getirecek bir çözümün Taliban unsurlarını içerebileceğini”  ifade ederek, yenilgiyi kabullendiğini bir kez daha göstermiş oldu.

Terör elebaşı Trump, ayrıca, Amerika İmparatorluğu’nun sonunun geldiğini , “Amerika’nın askeri gücünün artık uzak topraklarda demokrasi inşası ya da diğer ülkelerin Amerika’nın istediği gibi yeniden şekillendirilmesi için” kullanılmayacağının da altını çizerek, “O günler artık sona erdi” diye itiraf etmiş oldu.

AFGAN MİLLÎ DİRENİŞİNDEN AMERİKA’YA ERKEKÇE CEVAP

Taliban sözcüsü, ABD Başkanı Trump’ın yaptığı acziyet dolu açıklamalarına karşılık, “Afganistan 21. yüzyılda bu süper güç için bir mezarlık olacak” dedi.

Afgan Millî Direniş unsurlarından Taliban sözcüsü Zabiullah Mücahit, Trump’ın yeni strateji dediği şeyin yeni bir şey getirmediğini belirterek, Afganistan’ın ABD için mezar olacağının altını büyük bir kararlılıkla çizdi. Zabiullah Mücahid, “Eğer Amerika askerlerini Afganistan’dan çekmezse kısa süre içinde Afganistan 21. yüzyılda bu süper güç için başka bir mezarlık olacak” diye konuştu.

Vatanlarını Amerikan işgâline karşı müdafaa eden Afgan Millî Direniş temsilcisi Taliba’nın komutanı Trump’ın eski ABD Başkanı George Bush gibi kibirli davrandığını belirterek , “Trump, Amerikan askerlerini israf ediyor. Biz ülkemizi nasıl savunacağımızı biliyoruz. Bu hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Biz nesillerdir savaşıyoruz. Bizi korkutamazlar. Biz diriyiz ve son nefesimize kadar bu savaş sürecek” diyerek, direnişin kahramanlığını bir kez daha ortaya koyarken, bu yapılanın ‘haçlı seferi’ olduğunu tekrardan ifade etti.

HAÇLI TERÖRİZMİN MEZARI: AFGANİSTAN VE DİRENİŞ

Amerika liderliğindeki Haçlı terörizminin Irak’a yaptığı 1991 saldırısı ile başlayan süreçte dünyanın dört bir tarafında bağımsızlık isteyen Müslümanlara karşı gerçekleştirilen katliamlarda milyonlarca Müslüman can verir, tecavüze uğrar, kısacası Müslüman soykırımı yaşanırken, buna tepki olarak Amerika’yı cezalandırmak üzere 11 Eylül 2001’de ikiz kulelere gerçekleştirilen eylem ile, Amerika’nın bu sembol binalarının yıkılması ve binlerce Amerikalının telef olmasından sonra, Amerika’nın bu eylemi bahane ederek Afganistan’ı işgâl etmek üzere 7 Ekim 2001’de Afganistan’a karşı başlattığı Haçlı saldırısında, açıklanan resmi rakamlara göre bu güne kadar 2 bin 200 ABD askeri telef oldu ki, bu rakam gerçek ölü sayısının en az onda birinden bile daha az. Ayrıca Amerika, sırf bu savaşa 800 milyar dolardan fazla para harcadı. Haçlı saldırılarının Amerika’ya maliyeti milyarlar değil, trilyonlarca doları geçti –en aşağı 5 trilyon dolar– ve bu maliyet hâlâ da devam edip katlanarak artıyor ki, Amerikan ekonomisi de bu sebeple ağır bir darbe aldı, büyük krizler ortaya çıktı. Krizden dolayı evlerini kaybeden milyonlarca Amerikalı açlık ve sefaletin pençesine düşüp, evlerinden oldu, sokaklarda yatıp kalkmaya başladı. İşten çıkarılan, evlerinin borç taksidini ödeyemedikleri için evlerini kaybeden Amerikalılar, büyük kentlerin etrafında yüz binlik çadır kentlerde yaşamaya başladı.

2010 ila 2011 arasında ABD’nin Afganistan’da 5 bini Haçlı Kuzey Atlantik Terör Örgütü NATO müttefiklerinden oluşan 100 bin terör elemanı vardı. ABD’nin Afganistan’da halen 8 bin 400 teröristi görevlendirdiği kaydedildi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: