BAŞBAKAN YILDIRIM KİME YARANMAYA, NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?

BAŞBAKAN YILDIRIM KİME YARANMAYA, NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?

BAŞBAKAN YILDIRIM KİME YARANMAYA, NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?

Resmî ziyarette bulunmak üzere Singapur’da bulunan Başbakan Binali Yıldırım, “Singapore Lecture” konferansında yaptığı konuşmada, “Ülkemizin IŞİD ile mücadelede küresel koalisyonun içerisinde aktif bir rolü vardır. Geçtiğimiz yıl başlattığımız Fırat Kalkanı harekâtı ile 2 bin kilometreden fazla bir alanda IŞİD’in bütün faaliyetlerine son verdik ve bu bölgeleri IŞİD’den tamamen temizledik. Bugüne kadar Suriye’de 3 bin 800, Irak’ta 800 olmak üzere toplamda 4 bin 600 IŞİD terör elemanı etkisiz hâle getirilmiştir. Bugün hiçbir ülke, IŞİD ile mücadelede Türkiye’nin gösterdiği kararlılığı ne yazık ki gösterememektedir. Pek çok Avrupalı yabancı terörist savaşçı kalkıp Suriye’ye gitmek istiyor, IŞİD’e katılmak için. Biz onları durduruyoruz, sınır dışı ediyoruz, ülkelerine geri gönderiyoruz veya masum insanları öldürmelerini engellemek için bir şekilde tecrit ediyoruz. Terör örgütlerinin dünyaya yönelen tehditlerinin ortadan kaldırılması için bütün ülkelerin terör örgütleri arasında hiçbir ayrım yapmadan, kimliği, etnik yapısına vurgu yapmadan ortak çabayla mücadele etmesi şarttır. Aksi hâlde ‘Bana değmeyen yılan bin yaşasın’ anlayışını sürdürürsek, bir gün bu terör böyle düşünenlerin kapısını da çalacaktır.” dedi.

Sayın Yıldırım Arap Millî Direnişi’nin bir unsuru olan IŞİD’e karşı Haçlı koalisyonu ile bir olup, koalisyondaki haçlılardan da daha bir gayretle savaştıklarını ta Singapurlarda söylemekle, kime ne mesaj vermeye çalışıyor?

Birilerinden “aferin” beklentisi mi var?

“Kıpti şecaat arzederken sirkatin söyler” dedikleri bu olsa gerek. IŞİD’i etkisizleştirdiğiniz bölgelere yerleşen Kürtçülük adına aferin sana Binali! Sayenizde PKK/PYD tek damla kan akıtmadan, bölgede kendisine alan açtı.

Pek yakında utanıp arlanmadan, “bölgedeki IŞİD’i temizlemek konusunda bizi Fetö kandırdı” derler mi, derler…

Zaten zahirde “FETÖ” diye adamlara çatıyor gözükseler de “Dinler Arası Diyalog” zihniyeti aynıyla devam ediyor ki, Hükümette yer alan Başbakan Yardımcılarından biri,  “Medeniyetler Arası İttifak Projesi”ni yürütmekten sorumlu olarak görevlendirilmeye devam ediliyor.

Bu zihniyeti devam ettirdiklerini, yine aynı konferansta, Türkiye’yi yakından takip ettiğini söyleyen bir katılımcının, “Sayın Turgut Özal ve Sayın Erbakan dönemini inceledim, şimdi Sayın Erdoğan’ın dönemini de inceliyorum. Türkiye’nin Müslüman âlemiyle Müslüman olmayan dünyanın birbirini anlamasını sağlama anlamında nasıl bir rolü olabilir?” sorusuna Başbakan Yıldırım, Türkiye’nin Müslüman bir ülke olduğunu hatırlatarak, “Biz bir teminatız aslında. Yani Türkiye, İslam’ın temsili anlamında bir teminat… Türkiye olarak aşırıcılıkların önlenmesi anlamında biz bir güvence olabiliriz. Bölgemizdeki temel problem aşırıcılıklar.” cevabıyla da tasdiklemiş oldu.

Aşırılıkçı Başbakan, sınırlarımızı Amerikan kara ordusuna nasıl teslim ettiklerini gayet iyi açıklamış…

Adımlar Haber

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: