İSPANYA HÜKÜMETİ NETENYAHU HAKKINDA TUTUKLAMA KARARI ÇIKARTTI

İSPANYA HÜKÜMETİ NETENYAHU HAKKINDA TUTUKLAMA KARARI ÇIKARTTI

İSPANYA HÜKÜMETİ NETENYAHU HAKKINDA TUTUKLAMA KARARI ÇIKARTTI

A. Bâki Aytemiz

Terör devleti İsrail’in Filistin’e yardım götürmekte olan Mavi Marmara gemisinin uluslar arası sularda yolunu kesip, gemiyi basıp 10 vatandaşımızı katletmiş olması üzerine, İsrail’e karşı kısa bir süre “aramız bozuk” oyunu oynandıktan sonra, “Giderken bana mı sordunuz, İsrail’e muhtacım!” denilerek, Mavi Marmara şehitlerinin kanlarının ikişer milyona satılmış olması malûm…

Buna karşılık İspanya hükümeti, devlet olmanın gereği olarak, o baskında yaralanan, zarar gören vatandaşlarının hakkını ve yapılanların hesabını sorma konusunda eğilmedi, bükülmedi ve terör devletinin elebaşı katil Netanyahu hakkında, katliamdaki rolü sebebiyle tutuklama kararı çıkarttı.

İspanya, bağımsız bir devlet olarak, kendi vatandaşlarının hakkını korumak adına, İsrail adlı terör çetesini de karşısına almak pahasına ne gerekiyorsa yaptı. Öyle, “muhtacım, sen de bizdensin” filân yok yani.

Ortada bir suç var ve bu suçu işleyenler de belli. Dolayısıyla bu suçlular cezalandırılmalı. Kimse, başkası adına bu kanı satmaya yetkili değil, hakkı da yok.

Beştepe’dekilerin, bütün hukuku, teamülleri ve egemenlik haklarını bir yana bırakarak, muhtaçlık şartları, adeta manda ve vesayet altındaymış gibi bir ülkenin yöneticilerinin efendilerine karşı tavrı misâli, almış olduğu bu karar, Türk Milleti’ni bağlamaz; çünkü Türk milleti adına değil, Beştepe’nin muhtaç olduğu İsrail adına alınmış bir karardır.

Bu karar hukukun yüz karasıdır, insanlığın yüz karasıdır, ahlâkın yüz karasıdır.

Bu karar teslimiyetin, ihanetin, işbirlikçiliğin daniskasıdır.

Şehidlerin kanına sahip çıkamayıp üç kuruşa şehid kanı satan adamlardan ne beklenebilir? Zaten bir şey yapılacaksa, bu şehid kanına sahip çıkılarak yapılacaktır. Şehid kanını sat ama bir de âla da görün, olacak iş mi?

İspanya devletinin, devlet ciddiyetine yakışır şekilde almış olduğu tutuklama kararı üzerine, düne kadar bakanlık beklentisinde olan, kabine açıklanınca da hayal kırıklığı ile mırın-kırın etmeye başlayan Burhan Kuzu adlı AKP’li milletvekili, “İspanyol yargıç La Mata, İsrail Başbakanı Netenyahu için Mavi Marmara katliamındaki rolü nedeniyle tutuklama kararı verdi. Doğru bir karar.” diyerek bir tivit atmış…

Yani yanlış iş yaptıklarını kabul ediyor Kuzu, ama bu yanlış yapılırken, beklediği bakanlıktan olmayayım diye pek ses etmiyordu nedense…

Neyse, meselemiz Kuzu değil, o da diğerleri gibi menfaat teknesinin içinde gezinenlerden biri sonuçta.

Filistin davasını sattılar, şehidlerin kanını sattılar, üzerine de buz gibi bir Coca Cola açıp ferahladılar. Şimdi de timsah gözyaşları döküyorlar.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: