MİSYONER PAPAZA BİR TUTUKLAMA DAHA

MİSYONER PAPAZA BİR TUTUKLAMA DAHA

‘FETÖ’ üyeliği iddiasıyla halen tutuklu bulunan Protestan cemaatine bağlı İzmir Diriliş Kilisesi Pastörü Andrew Craig Brunson hakkında bir kez daha tutuklama kararı verildi.
Brunson, önce ‘misyonerlik’ faaliyeti yürüttüğü gerekçesiyle sınırdışı edilmek üzere gözaltında tutulurken hakkında bir gizli tanığın ifade vermesi üzerine ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında 9 Aralık 2016’da tutuklanmıştı.
Ortak-Esas Düşman Amerika Başkanı Donald Trump, Erdoğan’dan, ‘FETÖ’den tutuklu papazın tahliye ve iadesini istemişti.
Hürriyet’ten Toygun Atilla’nın haberine göre İzmir başsavcılığı, İzmir emniyetinin hazırladığı rapor, tanık ve gizli tanık ifadeleri ve ‘yeni deliller’ ışığında soruşturmayı genişletti.
Güvenlik önlemleri altında savcılığa getirilen Brunson, sorgusunun ardından İzmir 2’nci Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk edildi.
Protestan papaz, “devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasi veya askeri casusluk amacıyla temin etme, Türkiye Büyük Millet Meclisini ortadan kaldırmaya teşebbüs ve anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs” suçlamalarıyla bir kez daha tutuklandı.
Suçlamaları kabul etmeyen Brunson ise ifadesinde şunları söyledi: “Ben İsa Mesih’i savunan biriyim. Kilise kuran ve bunu devletin bilgisinde yapan bir din adamıyım. Hiçbir İslami hareketi asla desteklemem. Hayatımda da tanıdığım hiçbir “FETÖ”cü yoktur.”

PAPAZ AMERİKAN RAPORUNDA

“SARI SAÇLI, MAVİ GÖZLÜ ADAM” BU PAPAZ MI?

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: