ALMAN BAKAN: TÜRKİYE AB ÜYESİ OLAMAZ / BİZİM BAŞBAKAN: HALT ETMİŞ

ALMAN BAKAN: TÜRKİYE AB ÜYESİ OLAMAZ / BİZİM BAŞBAKAN: HALT ETMİŞ

ALMAN BAKAN: TÜRKİYE AB ÜYESİ OLAMAZ

BİZİM BAŞBAKAN: HALT ETMİŞ
– A. Baki Aytemiz

 

Alman Dışişleri Bakanı Gabriel’in, “Türkiye AB üyesi olamaz!” açıklaması üzerine Binali Yıldırım Cuma namazı çıkışında, sanki çok matah bir şey söylüyormuş gibi “halt etmiş, kendi işine baksın!” buyurdular…

Yani, zaten adamın işi bu da…

Neyse, biz işin orasında da değiliz. Bizi işin ruh-fikir kısmı alâkadar etmekte… Türk milletinin bağlı olduğu ruh-fikir nisbeti içinde Alman Bakan’a verilmesi gereken cevap neydi?

Şu:

-“Sayın Bakan bizi yanlış anlamış. Bizim AB’ye girme diye bir davamız yok. Türkiye’nin AB’ye girme sevdası, Batıcılaşmış işbirlikçi iktidarların döneminde, yani eski Türkiye döneminde kalmış bir tuhaf vakadır ki, biz artık bu cinnet hâlini geride bırakıp, kendi şahsiyetimizi bulmuş olmakla AB’ye girme diye bir davamız da kalmamıştır. Yeni Türkiye olarak, başta İslâm âlemi olmak üzere kendi birliğini kurup, AB, Amerika, İsrail başta olmak üzere, Yahudi-Haçlı Batı barbarlığına karşı, bu barbarlığın yıkıcı tesiri altında inim inim inleyen insanlık için yepyeni bir ses ve ruh getirmek üzere yola çıkmış bulunuyoruz.

Bizi AB’ye almamakla tehdit etmeye kalkan Sayın Bakan’ın bizim yeni durumumuzu idrakten aciz kalmış olmakla ne demek istediğini bilemeyecek kadar muvazenesini kaybetmiş bulunduğunu teessüfle müşahade etekteyiz. Kendisine acil şifalar dilerim!”

Olmalıyken…

-“Ya arkadaş sen ne diyorsun, ben AB’ye gireceğim. Gireceğim de gireceğim, sen halt etmişsin!” diyerek, ev sahibine baskın çıkmaya çalışıp, kendini içeriye zorla davet ettirmek için yıllarca Türkiye’yi AB kapısında hizmetçilik ettirdikten sonra, kovuldukça da gitmem demenin tek izâhı, “Tanzimat artığı gariban mantığı”nın bir tezahürü olarak, Haçlı Batı emperyalizmasının azatsız köleliğini zevkle kabul etmekten başka nedir ki? Ya da “Mankurt” diyelim… Kovulsa da gitmez ve efendisine hizmet etmeye devam eden Mankurt…

Allah mankurtları ıslah ve bizlere yepyeni bir oluşun kapılarını açmayı nasip etsin!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: