YİĞİT BULUT’A YARDIM EDELİM

YİĞİT BULUT’A YARDIM EDELİM

YİĞİT BULUT’A YARDIM EDELİM

Ahmet ÖLÇÜLÜ

 

Cumhurbaşkanı Başdanışmanlarından Yiğit Bulut, bu günkü yazısına Nişasta Bazlı Şeker (NBŞ) meselesini konu edinmiş.

NBŞ denilen şeyin ne denli zararlı olduğunu, zarardan da öte zehirden farksız olduğunu yazmış. Yazısını da şu şekilde bitirmiş:

“Son söz: ÇOCUKLARIMIZI NBŞ’DEN KORUYABİLİYOR MUYUZ? KORUYACAĞIZ! SESİME KULAK VERİN, BUNU TOPLUMSAL BİR AMAÇ HALİNE GETİRELİM VE BU ZEHİRİ YENELİM! Bu zehirin Türkiye’de kullanımını yaymaya çalışan bir yapılanma var, HEPSİNİ AÇIK EDECEĞİM, BANA YARDIM EDİN!

YAŞASIN SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞTİREN, TAM BAĞIMSIZ, GÜÇLÜ, BÜYÜK TÜRKİYE…”

Bulut’un bu yardım isteyen çığlığı karşısında biz de tepkisiz kalamazdık.

Zira tam da ifâde ettiği gibi bu mesele Türkiye’nin bağımsızlığı ile doğrudan alâkalı.

Türkiye’ye NBŞ’yi sokmak ve kullanımını artırabilmek maksadıyla, Türk çiftçisinin ektiği şeker pancarını ekemesin diye kotalar konuldu. Zira bu NBŞ’yi üretenler yabancılar ve onların yerli işbirlikçileri. Böylece normal şeker kullanımı yerine daha ucuz diye NBŞ kullanımının yolu açıldı.

Hem de en çok bu iktidar zamanında.

Evet Sayın Bulut, şu Beştepe etrafına çöreklenmiş NBŞ lobisini deşifre edebilecek misiniz? AKP iktidarları boyunca geçmişten bu güne hangi partidaşlarınız bu ihanetin önünü açtı, kimler kaç milyon vurgun yaptı?

Meselâ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönemde, NBŞ üreten Cargill fabrikasının tapusunu, Buşt oğlu Buşt’un kendisine açtığı bir telefonda ettiği rica üzerine verdiğini yazabilecek misiniz?

Birinci sınıf tarım arazisi olan Bursa Karacabey Ovası’na tecavüz ederek kurulan bu fabrika, kurulduğu arazinin birinci sınıf tarım arazisi olması hasebiyle ruhsat alamazken, Buşt oğlu Buşt bir gün aldı eline telefonu ve aradı Başbakan Erdoğan’ı. Erdoğan’dan fabrikanın tecavüz ettiği arazinin nikâhlanmasını talep etti. Tecavüze uğrayan, tecavüzcüsüne verilecekti kısacası. Erdoğan, “Eyyy” demedi, “hay hay!” dedi ve TBMM’ne getirilen bir yasa ile işgâl edilen araziler tecavüzcülere tapulandı. Böylece Cargill ve benzerleri, Buşt oğlu Buşt’un bir ricası, Erdoğan’ın “hay hay!” demesi ve AKP’li vekillerin mecliste kaldırdığı parmaklarla işgâl ettikleri toprakları tapulamış oldular. Millî iradenin tecellisine (!) bir kez daha şahit olduk böylece.

Ülkemizdeki anti-emperyalist mücadelenin anahtarlarından biri de bu meseledir ve Sayın Bulut anahtarı eline almış bulunuyor. Bakalım Sayın Bulut bu anahtarı doğru bir şekilde kullanabilecek mi yoksa o anahtarı suya düşürüp, suyu da saçlarını yalayan ineğe mi içirtecek?

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: