PAPAZ KILIKLI AJAN İÇİN HAÇLI TERÖRİST ABD SENATOSU DA DEVREDE

PAPAZ KILIKLI AJAN İÇİN HAÇLI TERÖRİST ABD SENATOSU DA DEVREDE

PAPAZ KILIKLI AJAN İÇİN

HAÇLI TERÖRİST ABD SENATOSU DA DEVREDE

 

Haçlı Terör Örgütü Amerika Senatosu Dış İlişkiler Komisyonu’nda düzenlenen, “ABD-Türkiye İlişkilerinde Öncelikler ve Zorluklar” başlıklı toplantıda, papaz görüntüsü altında İzmir’de faaliyet gösteren ve “FETÖ” soruşturması kapsamında tutuklanan Andrew Craig Brunson da gündeme geldi.

Brunson tutuklanmasına sebep olan Türkiye aleyhine ajan faaliyetleri yanında basına akseden bilgilere göre kendisi CIA’nın Ortadoğu şefi, 15 Temmuz hadisesi esnasında Büyükada’da tertiplenen toplantının gizli katılımcısı idi. Tabi bütün bunların yanında kendisi -bundan tam otuz sene önce- Türkiye’de İbda aleyhine faaliyet gösteren yeni yetme bir ajan olarak karşımıza çıkmıştı.

Kariyerine İbda düşmanlığı ile başlayıp, İbda’nın önünü kesmek maksadıyla “Ilımlı İslâm – Allahsız Müslümanlık” projesini tezgâhlayanların başında gelen bir isim. 28 Şubat, BOP, Türkiye’nin İsrail’e yakınlaştırılması gibi daha sayabileceğimiz birçok ihanet projesinin perde gerisinde bu ismin olmadığını düşünmek saçmalık olur.

İşte, mezkûr toplantıda, haçlı terör örgütü Amerika’nın Türkiye’ye karşı düşmanlığı açıkça ortaya konurken, Senato Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Cumhuriyetçi Senatör Bob Corker, Türkiye’nin Kore Savaşı’nda Amerika’yla birlikte savaşması ve NATO’ya katılmasından bu yana Amerika’nın güçlü bir müttefiki ve önemli bir ortağı olduğunu ispatladığına ancak ilişkilerin her zaman “ABD’nin arzu ettiği kadar yapıcı olmadığını” dikkati çekti.

Kısaca tercüme edecek olursak, Türkiye –tabi burada Türkiye’den kasıt yönetici hain şebekesi– kimi zaman Haçlı terör devleti Amerika’nın arzu etmediği şekilde davranıyor olsa da sıkı bir işbirlikçisidir.

Brunson’dan bahseden Corker, onunun tutukluluk hâlini, 15 Temmuz hadisesinden sonra Türkiye’de hüküm süren baskıcı ortamın “kurbanı” şeklinde tarif etti.

Bunu da şöyle tercüme edebiliriz: Brunson’ın tutuklanması Türkiye’den Amerika’ya karşı sistematik bir tepkinin ifadesi değildir, ipler kopmuş değildir. Nitekim Corker Türkiye ile ilgili değerlendirmesinde, “Bu gelişmeler, bizim, bir yandan Türkiye’yle önemli ilişkilerimizi korumak için çalışırken, diğer yandan da ülkelerimiz arasındaki yakın bağları tehdit eden farklılıkları ele almanın yollarını değerlendirmemizi gerekli kılıyor” dedi.

Corker, 2015 senesinde Erdoğan tarafından kabul edilmişti.

Mayıs 2016’ya kadar Dışişleri Bakanlığı’nda Güney Avrupa ve Doğu Akdeniz dairesi müsteşar yardımcısı olarak görev yapan Amanda Sloat da, Türkiye’nin “karmaşık ve zorlu” bir NATO müttefiki olsa da Amerika açısından stratejik olarak önemli bir ülke olduğunu belirterek, Amerika’nın Türk hükümeti ve halkıyla temas halinde kalmaya devam etmesi gerektiğini söyledi.

 

Adımlar HABER

AMERİKA, ÇOK CİDDİYE ALIYOR, ÇOK YAKINDAN TAKİP EDİYORMUŞ

İSTİHBARAT CEPHESİNDE NELER OLUYOR?

“SARI SAÇLI, MAVİ GÖZLÜ ADAM” BU PAPAZ MI?

PAPAZ AMERİKAN RAPORUNDA

MİSYONER PAPAZA BİR TUTUKLAMA DAHA

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: