BAKAN ÜRETİCİYLE DALGA GEÇİYOR: FİYATTAN STOKÇULAR RAHATSIZ!

BAKAN ÜRETİCİYLE DALGA GEÇİYOR: FİYATTAN STOKÇULAR RAHATSIZ!

BAKAN ÜRETİCİYLE DALGA GEÇİYOR:
FİYATTAN STOKÇULAR RAHATSIZ!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Fındık üreticileri şuna emin olsun ki biz onları mağdur etmedik. Elinde yüksek fiyattan fındık stoku bulunanlar bu fiyattan rahatsız” dedi.

Fakıbaba, üreticiyle dalga geçercesine yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İnsanların tümünü yönetimde mutlu etmek mümkün değil. Eğer insanların yüzde yüzü bir şeyden mutluysa orada bir yanlışlık da vardır. Fındığı depo edenler eğer yüksek fiyattan depo etmişse bu sefer açıklanan fiyatı beğenmemiş olmaları gayet doğaldır. Ama biz genele bakıyoruz. Halkın yüzde 80’i bundan mutlu mu? Biz 3 bakanımızla birlikte geçen hafta Giresun’daydık. Aynen üzümde olduğu gibi gerçekten mutlulardı. Biz Levant’a 10 lira dedik, Giresun’a 10,5 lira fiyat verdik ve hemen alımlara başladık. Biz bir şey söylüyorsak o doğrudur ve gereğini de yerine getiririz. Daha önceden stok yapmış 13 liradan almış insanlar varsa yani geçen seneki rekolte 420 bin tonsa bu seneki rekolte 675 bin tonsa, devlet olarak biz herkese paralar dağıtmak isteriz ama neticede bu paralar da milletten alınan vergilerle toplanan paralar. Fındık üreticisi şuna emin olsun; biz onları mağdur etmedik. Geçen sene verilen fiyat 10 lira 10,5 liraydı. Bu sene de rekolte 675 bin ton olmasına rağmen yine aynı fiyatı verdik. Onun için halkın, üreticinin çoğu memnun ama dediğim gibi elinde stoku olan insanlar haklı olarak, ben de olsam 13 liradan mal almışım o stoktaki mal çok yüksek olduğundan dolayı onlar rahatsızlar. Biz onların da rahatsız olmasını istemeyiz ama bu bir ticarettir neticede. Çok kar edebilirlerdi ama zarar etmelerini de istemeyiz. Zarar ettikleri zaman da onların o karar verme kabiliyetidir.”

Fındık üreticisinin fındık fiyatlarından ne kadar memnun ve mesut olduğunu (!) ispatlamak üzere bu konuda yaptığımız haberlerin linkini aşağıda sizlerle paylaşıyoruz:

Adımlar HABER

FINDIK DÂVASI, VATAN DÂVASIDIR – II

FINDIKTA OYUN ÜSTÜNE OYUN – Adımlar Haber

“TARIM BAKANIM SANA SESLENİYORUM! ÇİFTÇİLİK BİTİYOR, BU MİLLET NE YİYECEK?”

ÇİFTÇİNİN FERYADI

FINDIK DÂVASI, VATAN DÂVASIDIR!

AKP’Lİ İLÇE BAŞKANI, FINDIK ÜRETİCİSİNİ HEDEF GÖSTERDİ: TEMİZLEYİN BU ADAMI!

 

FINDIK İSYANI BÜYÜYOR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: