ALLAHSIZ İSLÂMCILIĞIN MEDYA NAMUSSUZLUĞUNA MEDYATİK BAKIŞ

ALLAHSIZ İSLÂMCILIĞIN MEDYA NAMUSSUZLUĞUNA MEDYATİK BAKIŞ

ALLAHSIZ İSLÂMCILIĞIN
MEDYA NAMUSSUZLUĞUNA MEDYATİK BAKIŞ

Ahmet ÖLÇÜLÜ

 

KAHROLSUN BAHREYN KRALI!

Açıyorum bilgisayarımı, haberlere göz atıyorum. Bakıyorum bir haber, “Yeniakit”in haber sitesinde, İsrail’le ilişki kurmak gerektiğini söyleyen Bahreyn Kralı haberi için şu başlık atılmış:

“Kral iyice şaşırdı: İsrail’le diyalog kuralım!”

“Bahreyn Kralı Hamad bin İsa el-Halife Arap ülkelerinin İsrail ile diplomatik ilişki kurması gerektiğini savundu.”

Elin adamı İsrail’le ilişki kurmaya kalktığında her türden saldırı mübah. Nasıl olsa elin adamından bir zarar gelmez, oradaki kral için, “şaşırdı” demek bunların ekmeğine mani olmaz, tezgâhlarını bozmaz.

Ama Erdoğan ilişkileri geliştirmeye başlarsa, hık-mık, mırın-kırın…

“İsrail’e muhtacım!” diyen Erdoğan için, bu ifadesini ve sonrasında geliştirdiği ilişkileri, şehidlerin kanını satmış olmasını protesto edermiş gibi yapıp, nazikçe bir iki açıklama ile hadiseyi geçiştirmelerinden başka bir tepki gördünüz, duydunuz mu?

Ama benzer şeyi dandik Bahreyn Kralı yaparsa, sizin nazarınızda “iyice şaşırmış” oluyor da Erdoğan niçin şaşırmış olmadı hiç şimdiye kadar?

Ki, Bahreyn Emiri, “Ben İslâm âleminin lideri olarak Erdoğan’ı örnek alıyorum!” dese, ne cevap vereceksiniz?

İsrail’e Bahreyn üzerinden kafa tutarmış gibi yapıp, kendi ülkesinin muhtaç hâlini görmezden gelmek, Bahreyn Kralı’na ayar vermeye çalışırken, kendi liderinin Bahreyn Kralı’ndan daha düşük hâlde olduğunu görmezden gelmek…

Erdoğan’a, “iyice şaşırdı” demek yer mi?

Mama elden gider mama!

O zaman kahrolsun Bahreyn Kralı!

 

BİR MEDYATİK BAKIŞ DA CEM TÜRKBİNER’DEN

“HAKAN ALBAYRAK DİYESİYMİŞ Kİ…

Hakan Albayrak diyesiymiş ki, “hem İslâmcı hem Batı ile iyi geçinen bir parti gerektir”… Reisçiler adama hain diyorlar… İyi peki de, siz de yola bu söylemlerle çıkmıştınız ve bugün hatırlatıldığı zaman tevil olarak o dönemki tavrın bir oyun olduğunu söylüyorsunuz… Peki hakan Albayrak vb’nin, tıpkı sizinkine benzer bir türden oyun oynamaya neden hakları yoktur?..

Derseniz ki, “onlar oyun da oynuyorsa ben bilemem tenkit ederim”, o hâlde size bu çerçevede yapılan tenkitleri niye böyle karşılamadınız?.. Eğer Albayrak’ın dediği gibi bir çıkış olsa ve başarıya ulaşsa, üç vakte kadar o da Batı tarafından aşağılamalara uğrayacak ve onlara da böyle diyen bir Albayrak türeyecek… Elbette Albayrak’ı da o sıralarda Batı düşmanlığı ve millî güzelleme ile hain ilan eden olacak…

Sahtekârlıklarınız artık hareket etme imkânı bile bırakmamış size lâkin görmek istemeyenden daha kör kim olabilir ki?..”

(https://www.facebook.com/hayyamcem.baker/posts/503449520014435)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: