TELAFER’DEKİ TÜRKMEN AİLELERİ İLE İLGİLİ SICAK GELİŞME

TELAFER’DEKİ TÜRKMEN AİLELERİ İLE İLGİLİ SICAK GELİŞME

TELAFER’DEKİ TÜRKMEN AİLELERİ İLE
İLGİLİ SICAK GELİŞME

Geçtiğimiz hafta haberini yaptığımız ve haklarında “Diyarbakırlı Yusuf” kardeşimizle yaptığımız röportajı yayınlamaya başladığımız, Telafer’de teslim olan mücahidlerin ailelerinin sınırda bekleyişi ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor.

Kaynaklarımızın ilettiği bilgilere göre, bir kısım kadın ve çocuk (zira erkeklerin tamamın teslim anlaşmasına uymayan Peşmerge ve Haşdi Şabi tarafından katlediliyor), Hakkâri’nin Şemdinli İlçesi Samanlı Köyü’ne geçiş yaparak burada yaşam savaşı veriyor.

Gayet ilkel şartlarda, üzerlerine açtıkları birkaç bezin altında gündüz güneşten, gece de soğuktan korunma mücadelesi veren bu kadın ve çocuklar, birkaç hayırseverin şahsî çabaları ile temin edilen yiyeceklerle hayatlarını devam ettirmeye çalışmakta.

Diğer yandan sınırın öbür tarafında bulunan kadın ve çocuklarla ilgili olarak da Türkiye  ilk adımlar attı. İlk etapta hamile ve hastalar öncelikli olmak üzere sınıra yığılmış bekleyen yüzlerce ailelik kadın ve çocuğun Türkiye’ye alınmasına başlanacağı bildirilmiş olmasına rağmen işlemlerin hızlandırılması bekleniyor.

Peşmerge ve Haşdi Şabi çeteleri katliamlarda o kadar pervasız ki, yayınladığımız bu katliam görüntülerini bizzat çekerek paylaşanlar yine kendileri.

Adımlar HABER

TELAFER’DE ESİR DÜŞEN MÜCAHİDLERİN AİLELERİ KÖLE PAZARINDA SATILIYOR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: