HAYIRDIR, KİM RAHATSIZ OLDU?

HAYIRDIR, KİM RAHATSIZ OLDU?

HAYIRDIR, KİM RAHATSIZ OLDU?

Türk Silahlı Kuvvetleri bir emir yayınlayarak, bazı askerî kıyafetlerde “yönetmeliğe” aykırı arma ve teçhizatlara rastlandığını belirtip dikkat çekici bir şekilde kıyafetlere ve teçhizata eklenen, özellikle Göktürkçe “Türk” yazılı armalara yasak getirdi.

Bir ordu böyle bir karar alabilir.

Yâni, “üniformalarda yalnızca askerî hiyerarşiyi belirleyici amblemler olur, başka hiçbir şey kullanılamaz!” diyebilir.

Fakat, gel gelelim yıllardır, hele de son dönemlerde silâhlı kuvvetlerimizin üniformalarında sıkça gördüğümüz ve Türk halkının da sempatiyle yaklaştığı bu amblemlere neden şimdi böyle bir yasak getiriliyor?

Açıkçası “HAYIRDIR?” dedirtmiyor mu?

Bundan kimler ve neden rahatsızlık duyuyor olabilir?

Bu soruların cevabını hemen bulabiliyoruz…

Etnik Kürtçülük yapan partinin (HDP) Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu bunu gündeme getirmiş ve basın yoluyla, ‘aşırı milliyetçi semboller kullanan güvenlik güçlerine ilişkin sorular’ başlığıyla Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’ye sorular yöneltmişti.

Kerestecioğlu’nun, “aşırı milliyetçi semboller” diye itham ederek şikâyet ettiği şeyler, işte bu Göktürk alfabesi ile yazılmış “Türk” ibaresi…

Kürtçülüğün aşırısını savunan birinin Türklük’ten rahatsızlık duymasından daha tabiî bir şey olamaz da, dikkat edilmesi gereken husus, kendisine Türk diyenlerin, böyle bir yasağı, aşırı Kürtçüleri memnun etmek üzere getirmiş olmaları.

Bu kararı alanların aşırı etnik Kürtçülüğün isteklerini yerine getiriyor olmaları, orada aşırı Kürtçülüğe karşı savaşan Mehmetçiği yaralamaz, onların mücadele azmini baltalamaz mı? “Adamlar Kürtçü olduklarını iftiharla ilân edebiliyorken ben kendim Türk olduğumu söyleyemeyecek olduktan sonra, niye mücadele edeyim ki” diye sordurmaz mı adama?

Haçlı terörist Amerikalıların 4 Temmuz 2003 günü Irak’ın kuzeyindeki Süleymaniye kentinde Türk karargâhına saldırarak Türk subaylarının başına aşağılıkça çuval geçirme hâdisesiyle başlayan, sonra “Ergenekon” aldatmacasıyla devam eden, Türk Ordusu’nun itibârı üzerinde oynanan oyunlara başka bir kılıf uydurularak bir yenisi eklenmesi hiçbir şekilde kabul edilemez.

Nihan ÖZTÜRK

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: