BİRİLERİ BİRAZ DAHA EŞİT!

BİRİLERİ BİRAZ DAHA EŞİT!

BİRİLERİ BİRAZ DAHA EŞİT!

A. Bâki AYTEMİZ

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Başkanı sıfatıyla bugün partisinin Meclis Grup Toplantısında partililere hitap etti.

Erdoğan hitabında, “Ünlü yazar George Orwell, Hayvan Çiftliği adlı romanında BM Yüksek Konseyi’nin 5 ülkeyle sınırlayan bir dünya düzenini eleştirir. Çok anlamlı. Aynı eleştiriyi mültecileri insan yerine koymayan bir dünya düzenine de yöneltebiliriz!” ifadelerini kullanmış.

Orwell BM’yi eleştirmez. Orwell o kitabı SSCB’yi eleştirmek için yazmıştır.

Kumandan Mirzabeyoğlu, Orwell’ın resmettiği “Domuzlar Diktatoryası” tablosunu BM’ye yakıştırmıştır ve bu yakıştırmadaki telif hakkı da Kumandan Mirzabeyoğlu’na aittir.

Erdoğan, Batı’yı dünya üzerinde çifte standart uygulamakla suçlar gibi yaparken, kendisi de içeride, Türk milletine karşı bu çifte standart uygulamasını devam ettirmektedir. Balkondakiler, dünden bu güne Batı’daki çifte standardı eleştirirler; yani Erdoğan Batı’daki çifte standardı eleştiren ilk lider değildir. Kumandan, bunların bu hâllerini gözler önüne sermiş ve Batı’yı güya çifte standart uygulamakla eleştiren, ama içeride Türk milletine karşı çifte standart uygulayanları, “Batı zihniyetinin ülkemizdeki temsilcisi” olarak yaftalamış, balkondakilerin milletin millî duygularını istismar etme açıkgözlüğünü deşifre etmiştir.

Erdoğan’ın şahsında müşahhas örnek verecek olursak, bugün Amerika’da 59 kişinin ölümü ve yüzlercesinin de yaralanması ile neticelenen hadiseyi şiddetle kınayan Erdoğan, Amerika’nın katlettiği milyonlarca sivil için ses etmemektedir. Hatta bu katliamlarda Haçlı terörizmine İncirlik’i tahsis etmek suretiyle yardım ve yataklık eden kendileridir. En son olarak Rakka, Telafer vs gibi direnişin devam ettiği bölgelerde yaşanan sivil katliamlarına karşı tek bir satır ne yazılmış ne de tek bir kelime edilmiştir.

Rakka’daki katliamla ilgili olarak, Haçlı teröristlerin ele başlarından İngiliz Tümgeneral Rupert Jones, Rakka’ya yönelik hava saldırılarında ölen sivillerin ‘aşırıları yenmek için’ ödenmesi gereken bir bedel olduğunu söylemişti. Jones, kadın ve çocuklar hedef olmaksızın IŞİD üyelerini öldürmelerinin imkânsız olduğunu söylerken, İngiltere merkezli uluslararası bağımsız izleme grubu Airwars, şimdiye kadar Haçlı saldırılarında 5343 sivilin ölümünü raporladı. Rakka’ya dün yapılan saldırılarda 40’tan fazla sivilin katledildiği de gelen bilgiler arasında. Hatırlanacağı üzere zamanın Amerika Dışişleri Bakanı Madeline Albright, katlettikleri siviller için, “değdi doğrusu” diyerek, sivil katliamlarını da onaylarken, Erdoğan da bu katliamlara lojistik destek vermekteydi.

Amerika’da ölenler için en sert biçimde kınama mesajları yayınlayanların sesi dün Rakka’da katledilen kırktan fazla masum için niçin çıkmaz?

Evet, gerçekten, birileri biraz daha eşit!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: