TELAFER MÜCAHİDLERİNİN AİLELERİ PERİŞAN EDİLMEYE DEVAM EDİLİYOR

TELAFER MÜCAHİDLERİNİN AİLELERİ PERİŞAN EDİLMEYE DEVAM EDİLİYOR

TELAFER MÜCAHİDLERİNİN AİLELERİ
PERİŞAN EDİLMEYE DEVAM EDİLİYOR

Telafer’de mücadele ederken aileleriyle beraber Peşmerge’ye teslim olan, teslim olduktan sonra da anlaşma şartlarına aykırı olarak katledilen mücahidlerin aileleri, Türkiye’ye geçmek üzere beklemekteyken, bir kısmı bazı hayırseverlerin yardımıyla Hakkâri’ye geçmiş, burada üzerlerine çektikleri bez parçaları altında yaşamaya çalışmaktaydılar.

Geride kalan büyük çoğunluk için devlet görevlileri devreye girip, kadın ve çocuklardan oluşan bu evlad-ı şehidanı Türkiye’ye almak üzere hazırlık yapıldığına dair haberi de sizlerle paylaşmıştık.

Sahadan gelen bilgilere göre, devlet görevlilerinin gidip gelmeleri devam ediyor ama bu mağdurların beklemeleri de artık facialara yol açacak seviyeye gelmiş bulunuyor.

Şiddetli yağış altında ve geceleri dondurucu olmaya başlayan soğuklar karşısında, yeni doğan iki bebeğin donarak öldüğü gelen bilgiler arasında.

Çetin doğa şartları ve açlık-susuzlukla baş etmeye çalışan bu kişilerin bir an önce ülkeye alınıp insanca yaşayacakları şartlara kavuşturulması için gerekenlerin yapılması gerekiyor. Görevlilerin gelip gitmesi ilk anda ümit verirken, hâlâ bir adım atılmamış olması, “oyalama” taktiği olarak algılanmaya başladı.

Adımlar HABER

TELAFER’DEKİ TÜRKMEN AİLELERİ İLE İLGİLİ SICAK GELİŞME

TELAFER’DE ESİR DÜŞEN MÜCAHİDLERİN AİLELERİ KÖLE PAZARINDA SATILIYOR

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: