AMERİKAN İŞBİRLİKÇİSİ TALABANÎ’NİN ÖLÜMÜNE ÜZÜLÜP AĞLAŞANLAR

AMERİKAN İŞBİRLİKÇİSİ TALABANÎ’NİN ÖLÜMÜNE ÜZÜLÜP AĞLAŞANLAR

AMERİKAN İŞBİRLİKÇİSİ TALABANÎ’NİN
ÖLÜMÜNE ÜZÜLÜP AĞLAŞANLAR

 

Yıllardır ölüm döşeğinde olduğu bilinen ve belki de uzun zaman önce ölmüş olması muhtemel olan Talabani’nin ölümü dün (03.10.2017) açıklandı. (Hatırlayacak olursak Siyonist katliamcı Ariel Şaron’un ölümü de yıllarca “ağır hasta” denilerek benzer bir şekilde gizlenmişti.)

Acaba Irak’ın bütünlüğünün resmî olarak parçalanışını ifade eden şu Barzanî referandumu sonrasına denk getirilen bu ilân ile Talabani için, “gözü açık gitmedi” mi denmiş olunuyor?

Özal’ın Barzanî ile beraber büyütüp ve pazarladığı Talabanî’nin, “Türkiye’ye bir Kürt kedisi bile vermem” sözü de hatırdayken, aynı dönemlerde Talabanî’nin “yağlı sofraları”nda Cengiz Çandar’la birlikte en çok yer alan İlnur Çevik’in bugün “Cumhurbaşkanı Başdanışmanı” olması, zaten Talabanî’nin gözünün açık gitmemesi için yeter sebebti…

Evet…

“Ortadoğu’nun dansözü” diye anılan, Irak’ın 91 işgâli sırasında Saddam ile anlaştıktan kısa bir süre sonra ona ihanet edip soluğu Amerika’da alan. “Saddam bizi öldürmek istiyor” çığırtkanlığı ile 2003 işgâli için Barzanî ile birlikte işgâlci Batı gücünü cesaretlendiren ve 2003 yılında “düşmana kapıyı içeriden açmak” ihanetini gösteren Amerika’nın bölgemizdeki bir numaralı müttefiklerinden Talabanî öldü!

Onun ölümü ardından da Amerika ve diğer işbirlikçiler duydukları üzüntülere dair açıklama yayınlama yarına girdiler.

BUŞT OĞLU BUŞT:

Terörist Amerika’nın katil elebaşı Buşt oğlu Buşt, Irak’ı yerle bir eder ve milyonlarca müslümanı katlederkenki en büyük yardımcılarından biri olan Talabanî’nin ölmüş olması üzerine, Talaban’nin vefatı dolayısıyla duyduğu üzüntüyü belirterek, “Celal Talabanî ile çalıştığım için gurulu ve mutluyum. O yorulmadan barış ve milletinin özgürlüğü için çalışıyordu” ifâdelerini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan Talabanî’nin ölümüyle ilgili, “derin bir üzüntü duyuyoruz” açıklaması yapıldı.

ABDULLAH GÜL:

Türkiye’nin 11. “Cumhurbaşkanı” Abdullah Gül, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifâdeleri kullandı:

Irak eski Cumhurbaşkanı Celal Talabani’ye Allah’tan rahmet, tüm Irak halkına başsağlığı diliyorum. Bağdat ziyaretimde Kerkük’ün Türkmen, Kürt ve Arapların eşit temsil edildiği özel bir yönetim altında olması gerektiği konusunda mutabık kalmıştık. Bu düşüncesinde de samimiydi. Umarım bu fikir tekrar canlandırılır.

Abdullah Gül, mesajla birlikte ziyaret sırasında Celal Talabani ile çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı.

TAYYİP ERDOĞAN:

Recep Tayyip Erdoğan da ölümü dün açıklanan Celal Talabani’nin ailesine taziye dileğinde bulundu. Tayyip Erdoğan, Talabanî’nin vefat haberinin ardından eşi Hero İbrahim Ahmed ve oğlu Kubad Talabanî’yi telefonla aradı.

Erdoğan’ın Talabanî’ye “Allah’tan rahmet, geride kalan aile bireylerine ve yakınlarına ise sabır ve başsağlığı dilediği” kaydedildi.

BİNALİ YILDIRIM:

“Başbakan” Binali Yıldırım da, Talabani’nin ailesini telefonla arayarak taziyede bulunanlar arasında.

Yıldırım, “Talabani Irak’a hizmet etmiş değerli bir devlet adamıydı. Ailesi başta olmak üzere tüm Iraklılar’ın başı sağolsun” dedi.

AHMED DAVUTOĞLU:

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ise Talabani’nin vefatıyla ilgili sosyal medya hesabı Twitter’dan şu mesajı paylaştı: “Kritik bir dönemde Irak Cumhurbaşkanlığı yapan, Türkiye ve Irak ilişkilerinin daha da gelişmesi için büyük çaba sarfetmiş olan Sayın Celal Talabani’ye Allah’tan rahmet diliyorum.”

Özellikle son otuz yıldır bölgemizde yaşanmakta olan ve milyonlarca kardeşimizin katline sebeb olan BOP Saldırısının suç ortaklarından Talabani’ye lânet!

Adımlar HABER

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: