ANTİ-EMPERYALİST İSTİKLÂL SAVAŞINDA CEPHELER

ANTİ-EMPERYALİST İSTİKLÂL SAVAŞINDA CEPHELER

ANTİ-EMPERYALİST İSTİKLÂL SAVAŞINDA CEPHELER

AMERİKAN HELİKOPTERLERİ SURİYE’DE DÜŞTÜ

Haçlı emperyalizme karşı istiklâl savaşı veren Arap Millî Direniş unsurlarından IŞİD’e yakın haber kaynaklarından olan Mute ajansı Suriye’de 2 ABD helikopterinin düştüğünü açıkladı

Mute Ajansı, Haçlı terör örgütü Amerika’nın iki helikopterinin düşmesi yanında 8 Amerikan teröristinin de öldüğünün müjdesini verdi.

AFGANİSTAN CEPHESİ

Afganistan Cephesinde haçlı terör örgütü Amerika’ya karşı İstiklâl Savaşı veren Afgan Millî Direniş unsurlarından Taliban, çok sayıda araç ve savaşçıdan oluşan bir askerî konvoyunun görüntülerini yayınlayarak gövde gösterisi yaptı.

“Nimruz’daki cihadi süreç” başlığıyla yayınlanan videoda, işbirlikçi rejim güçlerinden ele geçirilen ABD yapımı HUMVEE’ler ve Toyata Hilux pikaplar da dâhil onlarca aracın yanısıra 100’den fazla savaşçının çöl arazisinde birlikte hareket ettiği görülüyor.

Paylaşılan görüntüler, mücahidlerin daha önce yayınladıkları videolarda da olduğu gibi işgâlci Haçlı teröristler ve işbirlikçilerini vatan topraklarından temizlemek üzere operasyon yapmak için çok sayıda mücahid ve askerî aracı biraraya getirebildiğini gösteriyor. Bu durum aynı zamanda, bu kadar büyük güçler bir araya toplanırken, haçlı teröristlerin bundan habersiz kaldığını, “Haçlıların her şeyden haberleri olur!” şeklinde yayılan sözlerin bir safsatadan ibaret olduğunu isbat ediyor.

AMERİKA’NIN NAKLİYE UÇAĞI DŞÜRÜLDÜ

Afgan Millî Direniş güçlerinden Taliban mücahidleri, ülkedeki ABD işgalcisine ait bir asker nakliye uçağını düşürdüğünü açıkladı.

Afganistan’ın yarısına yakın bir bölümünü kontrolü altında tutan mücahid kuvvetler tarafından yapılan açıklamada ülkenin kuzeyindeki Pervan ilinde terörist ABD’ye ait bir askerî nakliye uçağının düşürüldüğü ifade edildi.

Taliban Sözcüsü Zebiullah Mücahid tarafından yapılan açıklamada, düşen uçakla birlikte uçakta bulunan onlarca Amerikan teröristinin de öldüğü müjdesi verildi.

Taliban sözcüsü yaptığı açıklamanın sonunda “İslam Emirliği mücahidleri (uçağa yönelik) operasyonu özel bir askeri taktik ile gerçekleştirmiştir” ifadelerini kullandı.

Adımlar HABER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: