AFGAN MÜCAHİDLERİNE YETİŞEMİYORUZ, 13 CONİ DAHA TELEF EDİLDİ

AFGAN MÜCAHİDLERİNE YETİŞEMİYORUZ, 13 CONİ DAHA TELEF EDİLDİ

Afganistan’da, işbirlikçi Afgan rejim güçleri arasına sızmayı başaran bir Taliban mücahidinin, 13 coniyi tek başına infaz ettiği açıklandı.

Taliban Sözcüsü Zebiullah Mücahid tarafından bugün yapılan açıklamaya göre, Afganistan‘ın kuzeydoğusundaki Lagman vilayetinde işbirlikçi rejim güçlerinin içine sızmış bir Taliban mücahidi tarafından Haçlı terörist Amerikan canilerine yönelik bir operasyon gerçekleştirildi.

Sözcü tarafından yapılan açıklamada Lagman vilayetinin Kargayi bölgesindeki bir askeri merkezde düzenlenen operasyon neticesinde 13 coninin tesirsiz hâle getirildiği diğer 2’sinin ise yaralandığı belirtildi.

13 CONİYİ TEK BAŞINA İNFAZ ETTİ

Sözcü Mücahid tarafından yapılan açıklamada, operasyonu tek başına gerçekleştiren Taliban savaşçısının operasyon sırasında şehid olduğu açıklandı. Sözcü tarafından yapılan açıklamada, “saldırıyı gerçekleştiren mücahit diğer askerlerin açtığı ateşle şehadet mertebesine ulaşmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Taliban, işbirlikçi rejim güçlerinin arasına daha önceden sızmış veya ordu içindeyken saf değiştirerek Milli Direniş güçlerine katılan mücahidler vasıtasıyla yaygın olarak bu tür operasyonlar gerçekleştiriyor.

En son geçtiğimiz Temmuz ayında Taliban sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, ülkenin kuzeyindeki Kunduz ilinde hain Kabil hükümet güçleri arasına sızmış bir Taliban mücahidinin düzenlediği operasyonda 3 coninin tesirsiz hale getirildiği açıklanmıştı.

Adımlar HABER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: