HAÇLI TERÖR ÖRGÜTÜ NATO’YU VURDULAR

HAÇLI TERÖR ÖRGÜTÜ NATO’YU VURDULAR

Afganistan‘ın başkenti Kabil’de Afgan Millî Direniş güçlerinden Taliban mücahidleri tarafından NATO inine füze operasyonu düzenlendi.

Mahallî kaynaklardan edinilen bilgilere göre Afganistan‘ın başkenti Kabil’deki NATO inine dün sabah saat 6:00 sularında füzelerin kullanıldığı bir operasyon başarıyla icra edildi.

Kuzey Atlantik Haçlı Terör Örgütü NATO ini ve elçilik adı altında faaliyet gösteren işgâlcilerin beyin takımının yuvalandığı şer karargâhının 3 füzeyle hedef alındığını belirten şahitler, füzelerden birisinin şer karargâhına diğer ikisinin de Haçlı terörist NATO inine düştüğünü ifade etti.

Mücahid Taliban Kuvvetleri Sözcüsü Zebihullah Mücahid, Kuzey Atlantik terör Örgütü NATO inini hedef alan operasyonu kendirlinin gerçekleştirdiğini duyurdu.

Mücahid Taliban Kuvvetleri Sözcüsü açıklamasında, “Kabil’deki işgalci güçlere karşı düzenlenen füzeli operasyon ile işgâlci düşmana ağır zayiatlar verdirildiğini” belirtti.

Kabil’deki İlk Füze Operasyonu Değil

İstilacı Haçlı terörizmine karşı Kurtuluş Savaşı veren Afgan Millî Direniş Güçlerinden Taliban mücahidleri tarafından 25 Eylül gecesi de Kabil’deki uluslararası havaalanının işgâlcilerin bulunduğu bölümüne yönelik füze operasyonu düzenlenmişti. Bu füze operasyonundan iki gün önce de başkent Kabil’de Kuzey Atlantik Haçlı Terör Örgütü NATO bünyesinde görev yapan Danimarkalı terörist unsurların bulunduğu konvoya, başkentin 5. bölgesinden geçişi sırasında bomba yüklü araçla bir operasyon düzenlenmiş, istilâcı düşmana ağır kayıplar verdiren operasyon Taliban mücahidlerince gerçekleştirilmişti.

Taliban‘ın son dönemde Kabil’de düzenlediği operasyonlarda bir artış gözlemleniyor. Mücahid kuvvetlerin operasyon kabiliyetlerini geliştiriyor olmaları karşısında işgâlci haçlı teröristleri ve onların yerli işbirlikçileri çareyi terör elemanı sayısını artırmakta bulurken, bu durum artan terör unsuru yoğunluğuna nazaran mücahid kuvvetlerin operasyonu ile etkisiz hale getirilen işgâlcilerin sayısında da bir artışa sebebiyet veriyor. İşgâlcileriin sayısı ne kadar artarsa, öldürülen işgâlci sayısı da bununla orantılı olarak artış gösteriyor.

Adımlar HABER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: