RAKKA AMERİKA KARA ORDUSU PKK’NIN ELİNE GEÇTİ VE…

RAKKA AMERİKA KARA ORDUSU PKK’NIN ELİNE GEÇTİ VE…

Beştepe’nin Haçlı Terör Koalisyonu ile beraber olup İncirlik’i kullandırtmak suretiyle lojistik destek olduğu savaşta, Rakka, PKK güçlerinin eline geçti.

Tabi Rakka’nın Etnik Kürtçü PKK teröristlerinin eline geçmesindeki mesuliyet sadece Haçlı Koalisyonuna destek olan Beştepe’ye ait değil. Mesele Haçlı işgâşcilere karşı mücadele eden Suriye Millî Dreniş Hareketi olunca, Amerikan ağzıyla konuşup İslâm Devleti’ni terörist ilân eden ve Amerikan işgâline böylece yeşil ışık yakan güya “solcu, ulusalcı, Kemalist, millîci, İslamcı”; yani ne kadar sözde anti-emperyalist varsa hepsi de Haçlı terörizminin bu saldırısına destek vermekte ortak oldular; birbirleri arasındaki çelişki ve çekişme bir yana, bu konuda anlaştılar.

Şimdilerde bölgede ve strateji geliştirme kurumlarında İslâm Devleti’den sonra PKK terörizminin baskısına karşı Sünnî Arap halkın tepki olarak nasıl bir direniş geliştireceği konuşuluyor. Sünnî temelli direnişin Şiî ve Kürtçü terörizmine karşı ortaya çıkmış olmasına nazaran, İslâm Devleti’den sonra ortaya çıkacak direnişin de Etnik Kürtçü PKK zulmüne karşı tepki olacağı daha şimdiden açıkça görülebiliyor. Bu yeni direniş hamlesine karşı emperyalizmin neleri bahane ederek bu direnişçilere terörist damgası vuracağı da merak konusu… Amerika’nın bu defa da bu direnişi bahane ederek saldırılarını devam ettireceği de bedahet… Geriye, bu yeni direniş hareketini de Amerika’nın çıkardığını ileri sürerek, direnişe karşı Amerika’nın yanında yer alacak aktörler kalıyor ki bu günkü manzaraya bakarak onların kimler olacağını az çok tahmin etmek de zor değil. Bugün, Amerika’nın İslâm Devleti’ni kendisinin kurdurduğu(!), kullandığı(!) ve bunu bahane ederek bölgede terör estirdiğini söyleyenler, “Amerika terör estiriyor!” diyerek güya Amerika’ya karşı olma prestijini de başkasına bırakmak istemeyenler, yarın da Etnik Kürtçü PKK’ya karşı ortaya çıkacak direniş hareketini bahane ederek saldırılarına devam edecek olan Amerika realitesine istinaden de bu yeni direnişi Amerika’nın çıkardığını ileri sürecekler ve Amerika’ya karşı koymamak adına, Amerika’ya karşı ortak bir cephenin teşekkül etmemesi adına, ellerinden geleni yine yapmaya devam edecekler.

PKK, RAKKA’NIN ELE GEÇİRİLMESİNDE DESTEK OLANLARA ÖCALAN POSTERİYLE ŞÜKRANLARINI SUNUYOR

Rakka Amerika’nın kara gücü olarak görev yapan Etnik Kürtçü teröristlerin eline geçti ve bunu tescilletmek için de Rakka’ya Öcalan posterleri astılar…

Rakka Etnik Kürtçü PKK’nin eline geçebilsin diye Amerika’ya destek olup İncirlik’i Amerika’ya tahsis eden Beştepe ve etrafından “güya”(!) tepki sesleri yükseldi ve Amerika da bu tepkileri haklı bularak “kara ordum” dediği PKK’ya güya kızmış oldu…

Beştepe de Amerika’ya karşı tepki göstermiş olarak iç kamuoyun gazını bir kez daha almış oldu. Ne diyordu Tayyip, “Haticeye değil, neticeye bak!”… Öcalan posteri olsun veya olmasın, Rakka PKK’nın eline geçti; bu neticenin elde edilişinde Beştepe’nin Haçlı koalisyonunda yer alıyor olması, İncirlik’i Haçlı saldırılarına üs olarak tahsis etmeleri Haçlı teröristlere büyük kolaylık sağladı.

RAKKA DÜMDÜZ EDİLDİ VE KİMSE GÖRMEDİ

Rakka PKK’nın eline geçti ve görüldü ki Rakka dümdüz edilmiş, adeta ikinci bir Felluce yaşanmış…

Ama bizdeki sözde Müslüman, esasta imansız İslamcılardan ses seda çıkmadı. Demek bizdeki imânsız İslâmcıların tavırlarını ilkeler değil de menfaatler belirliyor. Demek ki mesele masumların ölüp ölmemesi değil de hangi masum ölüsünden rant elde edilip edilemeyeceği; yalakalar da buna uygun olarak hangi katliamı görüp hangisini yok saymakta gayet mahirler. Hangi masumun cesedinin uluslararası siyaset arenasında emperyalist efendilerin politikalarını tahkim etmek üzere kullanılıp kullanılamayacağını o köpekleşmiş sezgileriyle gayet ili biliyorlar…

Bugün Rakka İncirlik’ten kalkan uçaklarla yerle bir edildi, yüzlerce masumun kanına girildi ama bu katliama, bu yıkıma, Beştepe ve etrafına kurulmuş av peşindeki köpekleşmiş soy değil, Rusya tepki gösterdi. Şimdi misal, Beştepe dese ki, “ya siz burayı yerle bir etmişsiniz, olmaz bu!” dese… Ne cevap alacak? “Sayın haşmetmeap, bize siz izin verdiniz ya! Siz de bu koalisyonun bir ortağısınız ya! O uçaklar sizin verdiğiniz izin sayesinde İncirlikten kalkıyor ya!”

İş o kadar vahim ki, Rusya, Amerika liderliğindeki Haçlı koalisyonunu -Beştepe de bunun içinde olduğu hâlde, Amerika ve İngiltere’nin 1945 yılında Almanya’nın Dresden kentine yaptıkları gibi-, Rakka’yı yoğun şekilde bombalayarak yeryüzünden silmekle suçluyor…

Sputnik’in haberinde şu bilgiler yer alıyor:

“Rakka’dan gelen görüntüler kenti enkaz yığını şeklinde gösteriyor.

Birleşmiş Milletler araştırmacıları geçen hafta yaptıkları açıklamada Rakka’da çok fazla sivil kayıp olduğunu belirtmişlerdi.

Suriyeli aktivistler Suriye Demokratik Güçleri’ne havadan yardım eden Amerika liderliğindeki koalisyon hava saldırılarında 1130 ile 1873 arasında sivilin hayatını kaybettiğini kaydediyor.

Savunma Bakanlığı sözcülerinden Igor Konashenkov, Suriye’deki çatışmalardan önce Rakka’da 200 bin kişinin yaşadığını ancak artık bu sayının 45 binden fazla olmadığını söyledi.

Konashenkov, “Rakka 1945’teki Dresden’in kaderini devraldı, Anglo Amerikan bombalamaları tarafından yeryüzünden silindi” dedi.

İkinci Dünya Savaşı sona ermeden hemen önce Dresden’in neredeyse tamamı Müttefik bombalamaları ile imha edilmişti.”

Rakka’yı vahşice bombalayıp dümdüz edenler, onbinlerce insanı katledenler, bunlara destek olanlar, oraya asılan Öcalan posterinin kabul edilemez olduğunu konuşuyorlar.

AMERİKAN KARA ORDUSU, AMERİKA’NIN VERDİĞİ BİNLERCE TIR SİLÂHI MEHMETÇİĞE KARŞI KULLANACAK

Rakka düştü ve üzerinde anlaşılan ortak konu Amerika’nın binlerce tır dolusu silâhla donattığı PKK, bu zaferden sonra bu silâhları Türkiye’ye karşı kullanmakta daha faal olacak. Bu namlular artık ölüm kusmak üzere Mehmetçiğin üzerine dönecek.

Yani orada İslâm Devleti’nin varlığı, PKK’nın, dolayısıyla ABD’nin Arap Millî Direniş güçleriyle meşgul oluyor olması, bizim için bir nefes alma payı sağlamaktayken artık bundan sonra Amerika’nın son teknoloji silâhları ile donattığı PKK ile, yani Amerika’nın kara ordusu ile Mehmetçik mücadele etmek zorunda kalacak.

Arap Millî Direniş hareketine terörist diyerek,  İslâm Devleti’ni yok etmek üzere Haçlı koalisyonunda yer alarak PKK’nın önünü açmak üzere destek olanlar kına yaksınlar. Bu şebekesinin kimi yerde doğrudan kimi yerde de Amerikan ağzıyla Arap Direnişine terörist diye saldırmak şeklinde psikolojik savaşa alet olarak verdikleri destek sayesinde artık PKK’nın önünde PKK’yı meşgul edecek bir mania kalmadı ve bundan sonra Mehmetçiği katletmeye daha da yoğunlaşabilirler.

BEŞTEPE, HAÇLILARLA İŞBİRLİĞİNDEN KENDİSİNİ DE “TERÖRİST” DİYE DAMGALADIKLARINDA MI VAZ GEÇECEK?

Peki, Beştepe Arap Millî Direnişine “terörist”(!) diyen Haçlı Koalisyonunda kalmaya daha ne kadar devam edecek? Haçlılar bu defa kendilerini “terörist” diye damgaladıklarında mı akılları başlarına gelecek? Amerika’nın bu topraklarda yerleşmesine, İncirlik üzerinden masumları katletmesine daha ne kadar destek olacaklar? İncirlik üzerinden PKK’nın güçlenmesine daha ne kadar yardım ve yataklık edecekler? Bu koalisyondan çıkmak ve Amerika’nın başı çektiği Haçlı koalisyona İncirliği kapatmak için, PKK’nın, yani Amerikan kara ordusunun kaç Mehmetçiği katletmesi gerekecek?

BU TERÖRE KARŞI BİR KOALİSYONDU HANİ?

Hani diyorlardı ya, “Bu DEAŞ’e karşı, teröre karşı bir koalisyon!”…

Artık ortada İslâm Devleti’nin başını çekti Arap Millî Direnişi de bitti sayıldığına göre, daha ne bekleniyor?

PKK terör örgütü olduğuna göre, terör örgütü PKK’ya karşı, PKK’yı yok edici saldırılara geçmek için ne bekleniyor?

Rakka yerle bir edildiğine göre, bugün PKK işgâli altında tutulan Ayn-el Arab’a (Kobani) hava akınları düzenlemek ve bir Arap beldesi olup etnik Kürtçülüğün işgâli altında olan Ayn-el Arab’ın özgürlüğüne kavuşturulması için ortada bir engel kalmamış olması gerek değil mi? (Ayn-el Arab misâlini bütün coğrafyaya teşmil edilebilinir.)

Madem ortada “teröre” karşı bir koalisyon var, bu koalisyon niçin etnik Kürtçü terörü hedef almıyor? Peki biz o koalisyonda durmaya niye devam ediyoruz?

ANTİ-EMPERYALİST MÜCADELE (!)

Emperyalizme kafa tutmak, emperyalizm için tali meselelerde onunla atışmakla değil, emperyalizmin çanına ot tıkamakla olur. Emperyalizmin can damarlarını kesici müdahalelerle olur.

Bize güya Amerika ile zıtlaşılıyor tablosu çizilmeye çalışılırken diğer yandan Amerika tarafından Türkiye ile askeri işbirliği ve “teröre”(!) karşı mücadele bir aksama olmadığı duyuruluyor.

Erdoğan, “İdlib’ten sonra sıra Afrin’de!” dedi. Bakalım göreceğiz… Daha önce de “Fırat’ın Batısı’na kimseyi geçirmeyeceklerini söylemişlerdi; bu sözlerine hiç aldırmadan, gözlerinin içine baka baka Menbiç’i PKK işgâl etti ve bu işg3al devam etmekte… Bugün Barzanî’ye karşı bile gayet tutuklar ve ortada elle tutulur ciddî bir tepki ve yaptırım hâlâ mevcut değil. Bu meselede dahi tatmini, Kerkük’ün, Etnik Kürtçü bozguncu Peşmerge milislerinin işgâlinden kurtarıldıktan sonra, İran’ın yönlendirmesindeki Şiî güçlerin işgâl etmesinde buluyorlar.

Ahmet ÖLÇÜLÜ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: