İşgâlci Kendi Sınırlarına Hapsediliyor “MANHATTAN’DA SALDIRI”

İşgâlci Kendi Sınırlarına Hapsediliyor  “MANHATTAN’DA SALDIRI”

ABD’nin New York şehrinde bulunan Manhattan bölgesinde bir araçtan yayalara ateş açıldığı belirtildi. Olayda 8 kişinin yaşamını yitirdiği en az 11 kişinin yaralandığı bildirildi. Bir kişinin gözaltına alındığını duyuruldu. ABD medyası yaralı sayısının 15’e yükseldiğini belirtti.

New York polisi, 11 Eylül’de uçaklamasıyla yıkılan Dünya Ticaret Merkezi’nin yakınlarında silah sesleri duyulduğuna ilişkin ihbar üzerine harekete geçti.

Bir kamyonet sürücüsü aracını bisiklet yolundaki insanların üzerine sürdü. Çok sayıda kişiyi ezen sürücü, daha sonra acından indi ve insanlara ateş açmaya başladı.

Haçlı Amerikan terörizmini cezalandırma operasyonu olduğu düşünülen olayda, ilk bilgilere göre 8 kişi öldü, 11 kişi de yaralandı. Eylemci, bacağından vurularak gözaltına alındı. Görgü tanıkları eylemcinin arabadan uzun namlulu bir silahla çıkarak çevreye ateş açtığını bildirdi.

New York Daily News’e konuşan 45 yaşındaki Frank Brito, “İki kamyonun çarpıştığını ve birinden mavi eşofmanlı tıknaz bir adamın inerek, birisini kovaladığını” anlattı. Brito, şahsın 5 ya da 6 el ateş açtığını söyledi.

Operasyon başlatan bölge polisi, vatandaşların aşağı Manhattan’da bulunan Chambers ve West sokaklarından uzak durmasını istedi.

Adımlar HABER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: