CARLOS VE EŞİ İSABELLA HANIM’A RUSYA’DAN MADALYA

CARLOS VE EŞİ İSABELLA HANIM’A RUSYA’DAN MADALYA

Rusya’da gerçekleştirilen Ekim Devrimi’nin 100 yılı münasebetiyle The official Communist Party of Russia (*) tarafından Carlos ve eşi İsabella Hanım’a birer madalya verildi.

Verilen madalyaların haberini gönüldaşımız İgor Molotov duyurdu.

Madalyalar, Carlos ve eşi İsabella Hanım’a ulaştırılmak üzere gönüldaş Molotov’a takdim edilirken, Molotov, “Sonunda, Rusya’da Carlos’un durumuna dikkat çekildi. O’nun Soğuk Savaş döneminde Doğu Avrupa’daki KGB ve diğer güvenlik servisleriyle çalıştığı bir sır değil. Ezilen halkların özgürlüğü için büyük bir mücadele veren Carlos’a bu madalyayı bizzat kendim takdim edeceğim.” dedi.

Carlos’un eşi İsabella Hanım’a madalya verilmesi ile ilgili olarak The official Communist Party of Russia tarafından şu açıklama yapıldı:

“İsabelle kahraman bir avukat, en zor vakaları üstlendi, örneğin Carlos’un savunması hayatının işi haline geldi, bu yöndeki devrimci çabaları Moskova’da takdir edildi: Madalya kazandı.”

Diğer taraftan, Rus devriminin yüzüncü yılı münasebetiyle dünya üzerinde çeşitli kişilere verilen bu madalyalardan bir tanesi de gönüldaşımız Igor Molotov’a lâyık görüldü. Molotov’un madalyası ile vermiş olduğu poz ve madalyaların fotoğrafları da aşağıda:

 

 

 

(*)Bu parti, Rusya parlamentosunun en büyük ikinci partisidir.

Adımlar HABER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: