ERDOĞAN’IN TERÖRİST SUÇLAMASINA SURİYE’DEN CEVAP

ERDOĞAN’IN TERÖRİST SUÇLAMASINA SURİYE’DEN CEVAP

Tunus’a gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Tunus Devlet Başkanı Beji Kaid Es-Sebsi ile ortak basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, “Suriye‘de Esed’le yürümek kesinlikle mümkün değildir. Ne için? 1 milyona yakın vatandaşını öldürmüş olan bir Suriye’nin başkanıyla nasıl olacak da geleceği kucaklayacağız? Suriye‘nin halkı böyle birisini başında görmek ister mi? Çünkü Esed, kesinlikle açık ve net söylüyorum, devlet terörü estirmiş aslında bir teröristtir.” dedi.

Erdoğan’ın bu ithamına karşı Suriye’den cevap gecikmedi.

Suriye‘nin resmi yayın organı SANA’ya konuşan Suriye Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, “Türkiye rejimi başkanı Recep Tayip Erdoğan, Suriye ve halkına karşı işlediği katliam ve vahşetleri örtbas etmek amacıyla Türkiye halkı ve kamuoyunu kandırmaya ve asılsız iddialarda bulunmaya devam ediyor” dedi.

AKP’nin cihatçı örgütlere destek vermeye devam ettiğini ileri süren yetkili, Erdoğan için, “Bu yalan dolanları ve vaazlarının artık hiç kimse tarafından inandırıcı olmadığı gibi ona karşı bir kınama niteliği sayıldığını, bunak politikaları neticesinde düştüğü panik ve gerginliği de yansıtıyor” diye konuştu.

Erdoğan’ın Türkiye’yi büyük bir cezaevine dönüştürdüğünü ve basının yanı sıra kamu özgürlüğünü despotça engellediğini belirten Suriye Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, “Türkiye’de farklı görüşe sahip herkes yok edilmeye çalışılıyor” ifadesini kullandı.

Erdoğan‘ın yıllardır Suriye’de radikal terör örgütlerini destekleyerek Suriye’de masum kanların akıtılmasının temel sorumlusu olduğunu iddia eden Suriyeli yetkili, “Erdoğan başkalarına karşı izlediği bu yıkıcı ve kanlı politikaların er ya da geç kendisine döneceğini ve daha büyük acılar yaşayacağını idrak etmesi gerekir” dedi.

Bugüne kadar Türkiye’nin zararına olan Beştepe liderliğinde sürdürülen dış politikada anlaşılıyor ki değişen bir şey yok. Emevî Camiinde cuma namazı kılma politikası devam ediyor.

Adımlar HABER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: