AMERİKA’YA MÜTHİŞ DARBE: TEK SEFERDE 16 CONİYİ TEMİZLEDİLER

AMERİKA’YA MÜTHİŞ DARBE: TEK SEFERDE 16 CONİYİ TEMİZLEDİLER

Afgan mücahilerinin vatanlarını işgâl eden Haçlı terör sürüsüne karşı silâhlı mücadelesi devam ediyorken, yapılan operasyonların çapı ve düşmana karşı tesri gün geçtikçe daha da artıyor.

İşbirlikçi rejimin askerleri içine sızan ve burada komutanlık rütbesine kadar yükselen bir Afgan mücahidi, toplantı yapmakta olan Haçlı teröristleri kalbura çevirdi.

Afganistan’ın doğusundaki Nangarhar ilinde Taliban mücahid kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen ‘sızma’ operasyonu neticesi 16 coninin telef olduğu, birçoğunun da yaralandığı bildirildi.

Operasyonu gerçekleştiren Taliban mücahidlerden biri

Taliban sözcüsü konuyla ilgili yaptığı açıklamayla, conileri telef edenin kendileri olduğunu duyururken, operasyonu, Taliban’a bağlı ve daha önceden işbirlikçi rejime bağlı güçlerin arasına sızmış 2 mücahidin gerçekleştirdiğini ifade etti.

Afgan Milli Kuvvetlerinden Taliban’ın açıklamasında, operasyonun ABD askerlerinin Spin Ghar ilçesindeki bir köyde katıldığı toplantı sırasında düzenlendiği ifade edildi. Sözcü tarafından yapılan açıklamada operasyonu gerçekleştiren iki Taliban fedaisinin olay yerinde şehid olduğu bilgisi kaydedildi.

“Sivil halktan intikam alındı”

Sözcü Zebiullah Mücahid tarafından yapılan açıklamanın devamında, millî direniş mücahidlerinden Taliban savaşçıları tarafından gerçekleştirilen operasyonun ardından Haçlı canilerin çok sayıda hava aracıyla bölgeye gelip sivil yerleşim birimlerine yönelik saldırılar gerçekleştirdiği belirtildi.

Mücahid’in açıklamasına göre ABD’ye ait hava araçlarının gerçekleştirdiği saldırılarda köy halkından 25 kişi yaşamını yitirdi.

Afgan millî direniş güçlerinden Taliban mücahidlerince 4 Ocak’ta gerçekleştirilen bir başka operasyonda da bir Amerikan helikopteri düşürülmüş ve içindeki coniler telef olmuştu.

Ülkede Taliban güçleri tarafında yürütülen operasyonlar farklı bölgelerde ve hız kesmeden devam ediyor. Bu operasyonlar sırasında yüzlerce işbirlikçi rejim askeri de telef olanlar arasına katılırken aralarında birçok da üst düzey subay yer alıyor.

Taliban bu çatışmalar neticesi ülke genelinde hâkimiyetini her geçen gün daha da artırıyor.

Adımlar HABER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: