İŞGÂL İNİNDE CONİ AVI

İŞGÂL İNİNDE CONİ AVI

Afgan millî direniş unsurlarından Taliban silâhlı mücahid kuvvetleri, Başkent Kâbil’deki işgâlci Haçlı teröristler ve onların yerli işbirlikçilerinin kullandıkları Intercontinental Oteli’ne yaptıkları operasyon neticesi onlarca coni ve işbirlikçiyi tesirsiz hâle getirdiklerini açıkladılar.

Mücahid fedailer düşman unsurlarını temizlemek üzere başlattıkları operasyon esnasında, işgalci düşmana karşı kendilerini siper eden işbirlikçilerle de çatışmaya girmek mecburiyetinde kaldı.

Taliban mücahid kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, “Beş savaşçısının çok sayıda yabancı ve Afgan düşmanını öldürdüğü” belirtildi.

İşbirlikçi rejim zayiatı az göstermeye çalışırken, otelden sağ kurtulan görgü tanıkları yabancı ajans muhabirlerine yaptıkları açıklamalarda ölü sayısının resmi makamlarca verilen rakamların üzerinde olduğunu belirttiler.

Taliban kuvvetleri sözcüsü Zebiullah Mücahid’in açıklamasında operasyonun normal şartlarda Cuma gecesi düzenlenmek üzere planlandığını ancak otelde o gece gerçekleştirilen düğün töreni sebebiyle baskının bir gece ertelendiği ifade edildi.

Lüks oteller, geri kalmış, geri bırakılmış, emperyalist sömürü ve işgâlin hedefi olan ülkelerde, işgâlci ve işbirlikçilerinin güven içinde her tülü ihaneti görüşüp, sömürülen halkın aç ve çıplak durumuna karşılık her türlü sefahatin yaşandığı birer pislik yuvası, işgâlin inlerinden biri vazifesi görür.

Adımlar HABER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: