AFGANİSTAN’DA İŞBİRLİKÇİLER HEDEF OLDU: 63 ÖLÜ

AFGANİSTAN’DA İŞBİRLİKÇİLER HEDEF OLDU: 63 ÖLÜ

Afgan millî direniş kuvvetleri, Afganistan’ın başkenti Kabil’de bomba yüklü ambulansla fedai eylemi düzenledi.

Operasyonda işgâlci düşman ve işbirlikçilerinin çeşitli inlerinin bulunduğu -Yüksek Barış Konseyi, Afganistan İçişleri Bakanlığı’nın eski binası ve yabancı elçiliklerin olduğu- bölgenin yakınındaki bir kontrol noktasını hedef alındı.

İşgâlci ve işbirlikçilerinin kendilerince güvenli bölge olarak kurguladıkları bu alana karşı düzenlenen feda eyleminde son gelen rakamlara göre leş sayısı 63’übulurken, 151 Haçlı işbirlikçisinin de yaralandığı açıklandı.

İşbirlikçi rejimin İçişleri Bakanlığı Yardımcısı Nasrat Rahimi “İntihar bombacısı güvenlik kontrol noktasından geçmek için ambulans kullanıyordu. Cumhuriyet Hastanesi’ne bir hasta götürdüğünü belirterek ilk kontrol noktasını geçti, ikinci kontrol noktasında farkına varılınca bomba yüklü aracı patlattı” dedi.

Kabil’de Intercontinental Oteli’nde 22 kişinin öldüğü baskından bir hafta sonra işgâlciler ve işbirlikçilerinin hayat sürdüğü kalabalık bölgeye, tam da işgalci ve işbirlikçilerinin öğle yemeği yemek üzere dışarıda olduğu saatlerde düzenlenen bu gayet plânlı ve hedefine de ulaşan operasyonu, Afgan millî direniş unsurlarından Taliban mücahidleri üstlendi.

Olay yerine yakın bir noktada bulunan ve bu defa ölümden kurtulan işbirlikçi rejimin milletvekili Mirvais Yasini, ambulansın Yüksek Barış Konseyi’nin ofisi ve yabancı büyükelçiliklerin yakınındaki kontrol noktasına ulaştığı sırada infilak ettiğini belirtti.

Patlamanın şiddetiyle yüzlerce metre çapında binalar sarsıldı, etrafta enkaz oluştu, çukurlar açıldı.

Afgan başkentinin kalbine Taliban’ın operasyon üzerine operasyon düzenlemesi, Haçlı işgalci terörist Amerikan yönetiminin Afganistan için açıkladığı yeni agresif strateji için bir darbe daha teşkil etti.

Afgan milli direnişi, işgâlci ve işbirlikçilerden hesap soruyor ve onları, kendilerini en güvende hissettikleri bölgede bile avlayabiliyor.

Adımlar HABER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: