PELİKANCI ERDAL KODESE TIKILDI

PELİKANCI ERDAL KODESE TIKILDI

Hayali ihracat suçlaması ile tutuklanan Keskin Holding’in sahibi Recep Ercan Keskin’e ilişkin soruşturmanın devamında flaş bir gelişme yaşandı… Kendilerini MİT mensubu gibi tanıtıp iş insanlarına yönelik dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınana Bereket Öner ve TRT programcısı ve Milat Gazetesi yazarı Erdal Şimşek tutuklandı. İki isim, Silivri kodesine tıkıldı.

Şüpheliler, iş insanlarına yönelik ‘tehdit’, ‘yağma’, ‘şantaj’ yapmakla suçlanıyor. Gözaltına alınan isimlerden Bereket Öner, Kocaeli’nde tutuklu bulunan Recep Ercan Keskin’in talimatları ile hareket edildiğini anlattı.

Öner, Keskin’in kendisini Erdal Şimşek ile tanıştırdığını, bu tanışmada Şimşek’in kendisini MİT mensubu olarak tanıttığını söyledi. Öner ve Şimşek, İstanbul Emniyeti’ndeki sorguları sonrası tutuklanmaları talebi ile sulh ceza hâkimliğine sevk edildi. İstanbul 2. Sulh Ceza Hâkimliği iki isim için de tutuklama kararı verdi.

Pelikancı goygoyculardan Cem Küçük de kendisini MİT’çi-MİT’le iltisaklı biri olarak lanse edenlerden. En son Amerikancı Türkiye Gazetesi’ne kapağı atan Küçük hakkında da geçtiğimiz sene ‘Fethullahçı Terör Örgütü üyeliği, işadamlarından şantajla para toplama’ ithamıyla suç duyurusunda bulunulmuştu.

Kendisini Fetullahçılara ait TİMAŞ Yayınlarında tanıtan ve yıllarca burada çalıştıktan sonra şöhret basamaklarını tırmanmaya başlayan Küçük, en son olarak kapağı Müslümanları dolandırarak holding olan Ören’lerin şirketi İhlâs’a atmıştı. Babası Enver Ören’in ölümünden sonra devraldığı mirası babasının yolunda Amerika-emperyalizm adına kullanmaya devam eden Mücahid Ören’in sahipliğini yaptığı İhlas Holdingin gazetesi Türkiye’de “yerli ve milli” goygoyuna devam eden Küçük adam, sağa-sola bulaşmaya devam ederken, kulağı Mücahid Ören tarafından çekilmişti. Kendisini Beştepe’nin adamı olarak lanse ederek sağa-sola efelenen Küçük adamın arkasında Beştepe olmadığını fark eden Mücahid, goygoculuktan vazgeçmezse kıçına tekmeyi basacağını söyleyince, Küçük adam da dilini yutmak zorunda kalmış ve bunu da yeni aldığı bir ilke kararı diye ilân etmişti yüzsüzce…

Erdal Şimşek, Cem Küçük veya diğerleri…

Tabi bunlar bu iki isimden ibaret olmayan bir güruh.

Sadece Pelikancılar da değil, iktidara kıçını dayayan farklı klikler boyu böyle…

Bunlar, kıçlarını dayadıkları iktidardan aldıkları sözde güçle, etrafa korku saçıp, işi dolandırıcılığa kadar götürmekten imtina etmiyorlar. Kimi böyle doğrudan tehdit ve şantajla para sızdırma yoluna giderken, kimi de olmayan nüfuzlarını var gibi gösterip kendilerini pazarlayıp ekranlarda arzı endam ettikten sonra, bu şöhret üzerinden ihale vs işlerinden malı götürüyorlar.

Yağmacı, talancı, fikirde soysuz, yalaka tipler…

Ağızlarında da en ucuz tarafından yerli ve millî yaveleri…

Gözümüz, bu pislikleri temizleyecek İslâm ihtilâl ve inkılâbında…

Adımlar HABER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: