VERDİĞİNİZ SÖZÜ HATIRLAYIN!

VERDİĞİNİZ SÖZÜ HATIRLAYIN!

Bir 28 Şubat geldi geçti ve geride, içeride esir tutulanların dışarıda yollarını gözleyen gözü yaşlı aileleri yine öyle kalakaldı.

Oysa, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; ’15 yıl hapishanelerde çürüyen vatandaşlarımız var’ demesi üzerinden 1,5 sene geçti…

Onlarca değil, yüzlerce gün…

O gün, ’15 yıl hapishanelerde çürüyen vatandaşlarımız var. Bunların düzeltilme fırsatını yakaladık.’ dediğini duyan ailelerin içleri kıpır kıpır etmiş, gözü yaşlı anaların gözlerinde bir umut ışığı belirmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 12 Ekim 2016’da Hakim ve Cumhuriyet Savcısı Adayları Kura Töreni’nde bu mağduriyetler hakkında açıklama yapmış ve şöyle demişti:

“Çok açık ve net söyleyeceğim, biz irademizi Hakk’a teslim etmek zorundayız, irademizi kalkıp da birilerine ipotek olarak verirsek yanarız.

Binlerce insan, on binlerce insan yandı. Ve bu insanlar ne yazık ki 5 yıl, 10 yıl, 15 yıl hapishanelerde çürüyen vatandaşlarımız var. Bunlar oldu. Şimdi bunların düzeltilme fırsatını yakaladık. İşte bunu iyi değerlendirmemiz lazım. Böyle adalet olmaz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan dâhil bu 28 Şubat’ta bu meseleye değinen hiçbir yetkilinin olmaması dikkat çekti.

Yetkisiz ve etkisiz AKP’liler ise, meydanlara çıkıp “sönmüş ateşe tükürerek” bir iş yapıyor görüntüsü vermek üzere basın açıklamalarına katıldılar ve 28 Şubat esirlerinin serbest kalması gerektiğini kamuoyuna ve yetkililere duyurmaya çalıştılar.

AKP’li Belediye Başkanları, İl başkanları şunlar, bunlar; sıra sıra dizildiler açılan pankartların önüne…

Sanki iktidarda değiller de muhalefetteler, sanki yetkili ve etkili değiller de STK’cılık oynuyorlar.

Evet, anlaşılan canları geçmişte yaptıkları gibi meydana çıkıp basın açıklaması yapmak, STK’cılık oynamak çekmiş zannedersiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, o zamanki yaptığı açıklamadan hayli uzak, Twitter hesabından bir açıklama yaptı bu 28 Şubat’ta ve şunları söyledi:

“Bin yıl sürecek” denilen 28 Şubat, Allah’ın yardımı, milletimizin basireti sayesinde kısa sürede tarihin derinliklerinde kaybolup gitti. Türkiye, önceki anti-demokratik müdahalelerde olduğu gibi 28 Şubat’ın da üstesinden gelmeyi başardı.

28 Şubat müdahalesinden 21 yıl sonra güçlü demokrasisi, kalkınan ekonomisi ve artan özgüveniyle ilham kaynağı olan bir Türkiye var. Bir daha böyle meş’um günlerin yaşanmaması için 81 milyon hep birlikte omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Adımlar HABER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: