HALİÇ’TE BALIK ÖLÜMLERİ

HALİÇ’TE BALIK ÖLÜMLERİ

İstanbul Haliç’te bugün yaşanan balık ölümleri dikkat çekiyor…

Muhabirimizin kamerasına yansıyan görüntülerde de gözlemlenen balık ölümleri ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin ölü balıkları su yüzeyinden toplamaya çalıştığı bilgisi edinildi.

Milyonlarca balığın telef olup su yüzüne çıktığı olayla ilgili bölgedeki balıkçılarla görüşen muhabirimiz, balıkçıların hayretle “böyle bir olayla ilk defa karşılaşıyoruz!” sözlerini iletti.

Araştırmalarımız sonucu benzer bir olayın daha önce 2007 yılında da yaşandığını öğrenmemize karşın, balık ölümlerinin sebebi ile ilgili İBB’nden herhangi bir açıklama gelmemesi dikkat çekti.

Bilindiği üzere balık ölümleri ya suyu zehirleyen atıklar sebebiyle yahut “beklenen İstanbul Depremi” haberlerine de konu olacak bir şekilde su altında yaşanan gaz hareketlilikleri sebebiyle de yaşanmış olabilir…

Yaşanan hadiselerin sırrının en az mantığında olduğu şuuruyla, söz konusu, “HALİÇ’te yaşanan BALIK ölümleri” haberini; yıllardır bölgemizde yaşanan gelişmelerin devamı-karşılığı olarak, pek yakın istikbâlde yaşanacak “büyük gelişmeler”i haber veren HALİÇ merkezli bir hadise olarak görmek, Hicrî 1440 yılı arifesinde en doğru yaklaşım olacaktır…

ADIMLAR Haber – Eyüp Sultan
07 Eylül 2018

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d