HAÇLI AMERİKA KATLETMEYE DEVAM EDİYOR! BU KATLİAMLARI YAPAN UÇAKLAR İNCİRLİKTEN Mİ KALKIYOR?

HAÇLI AMERİKA KATLETMEYE DEVAM EDİYOR! BU KATLİAMLARI YAPAN UÇAKLAR İNCİRLİKTEN Mİ KALKIYOR?

Haçlı Terör Örgütü Amerika’nın Suriye’nin Deyrizor bölgesi kırsalında düzenlediği hava saldırılarında ölen sivil sayısının 200’ü aştığı bildirildi.

Suriye’nin doğusundaki Deyrizor ili doğu kırsalında IŞİD’in kontrolündeki Hecin bölgesi çevresinde hava saldırılarına devam eden ABD öncülüğündeki Haçlı koalisyonun –ki içlerinde AKP de var ve İncirlik üssünü Haçlı koalisyona tahsis etmekle Haçlılara lojistik sağlayarak aralarında yer alıyor– bölgede düzenlediği saldırılarda ölü sayısı her geçen gün artıyor.

Haçlı koalisyonunun geçtiğimiz haftadan bu yana yoğunluğunu artırdığı hava saldırılarında bölgedeki sağlık merkezleri ve kliniklerin aktardığı bilgiye göre, çoğu kadın ve çocuk olmak üzere yaşamını yitiren sivillerin sayısı 250’yi buldu.

ABD’nin başını çektiği Haçlı teröristleri PKK’ya hava desteği sağlarken, etnik Kürtçü Amerikan işbirlikçilerine destek olmak üzere bölgeye yerleşen bu Haçlı teröristlerin ana üssü İncirlik. Yani AKP bir taraftan etnik Kürtçü Amerikan işbirlikçilerini –PKK’yı– desteklemek üzere İncirlik’i Haçlılara tahsis ederken diğer yandan da Fırat’ın doğusuna gireceğiz diye göz boyuyor.

ABD öncülüğündeki Haçlı Koalisyonun PKK’ya alan açmak için düzenlediği hava saldırılarında sivil yerleşim yerleri doğrudan hedef alınıyor.

Bölgeden haber aktarımı yapan yerel kaynaklar da, Irak sınırındaki Baguz beldesindeki çatışmalardan kaçan çok sayıda mültecinin hava saldırıları sonucu yaşamını yitirdiğini ifade ediyor.

Kaynaklar, ölenlerin büyük bir kısmının sivillerden oluştuğunu ifade ederken, ABD’nin bölgede düzenlediği hava saldırılarında yüzlerce sivilin yaşamını yitirmesine uluslararası kamuoyundan herhangi bir tepki gelmedi.

Şuna şahit oluyoruz ki, birilerinin mazlum olarak medyada yer alabilmesi için AKP üzerinden işbirliği yaptığı emperyalistlerin menfaatlerine uygun düşmesi, AKP ve işbirliği yaptığı emperyalistlerin menfaatlerine uymayanların karşısında yer alması gerekiyor.

Doğu Türkistan’da, Orta Asya’da, Kafkaslar’da, Kırım’da, Yemen’de, Suriye’de, Afganistan’da Afrika veya dünyanın başka herhangi bir yerinde…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: