“PAPAZ”A İYİ NİYET VAR DA, 28 ŞUBAT’IN HEDEF ALDIKLARINA NİYE YOK?

“PAPAZ”A İYİ NİYET VAR DA, 28 ŞUBAT’IN HEDEF ALDIKLARINA NİYE YOK?

28 Şubat 1997’de MGK’da alınan kararlar saikiyle tarihe 28 Şubat süreci veya darbesi diye geçen dönem ki, mevcut iktidarın varlığını güya bu sürece-darbeye karşı duruşla izâh ediyor oluşuna mukabil, bu meşruiyet tedarikini boşa çıkaracak unsurlardan birisi de o dönemde ceza verilerek kodese tıkılanların –Kumandan Mirzabeyoğlu’nun tabiriyle “28 Şubat’ın mağdur, mazlum ve kahramanları”ndan kimilerinin– esaretleri hâlâ devam etmekte.

28 Şubat bitti ve AKP de bunlara karşı kazanılmış bir zaferse, bu insanlar niçin hâlâ cezaevinde?

Unutuldular mı yoksa ortada bir kasıt mı var?

Unutmanın mazeret değil, bilakis en büyük suç olduğunu yine Kumandan Mirzabeyoğlu zaten ifade etmişti.

Gelelim “papaz”a gösterilen “iyi niyet”e…

Bunu biz söylemiyoruz, bizzat Erdoğan söyledi, itiraf etti…

15 Şubat 2019 tarihinde A Haber’de Gündem Özel programına çıkan Erdoğan, Haçlı Terör Örgütü Amerika ile olan ilişkilerini anlatırken, “ABD hâlâ samimi davranmıyor. Biz onlara karşı her türlü samimiyetimizi şu ana kadar gösterdik. Terör örgütlerinden gelenler vardı. Bizden istediklerini verdik, El Kaide’den mesela. En son aramızda sıkıntı noktası olan papaz Brunson konusunda da yine yargımız olayı iyi niyetle ele almak suretiyle, yargımızın verdiği adli kontrolle değil de bir tahliye kararı çıktı ve gönderildi.” demek suretiyle, Haçlı Terörist Brunson’un, Amerika istedi diye –hem de tehditler savurarak–, bu tehditlerin sineye çekilerek nasıl bir “iyi niyet” gösterisi ile serbest bırakıldığını itiraf etmiş oldu.

Demek ki yargı, istenildiğinde iyi niyetle gerekeni yapabiliyormuş.

Demek ki mesele bir isteme, yani irade, bir “iyi niyet” meselesiymiş.

İkincisi Erdoğan, Haçlı teröristlerinin bizi tehdit edip ambargo uygulamaya başlamasıyla oluşan vahim durumu “aramızda sıkıntı konusu olan” diyerek hafifletiyor. Tabi, meselemiz haçlıların bu vahim tavrının hafifletilerek aksettirilmesi de değil.

Yargının kime iyi niyet göstereceğini belirleyen makam apaçık ortada…

Peki, bu yargı niye 28 Şubat’ın hedef aldıklarına iyi niyet göstermez?

 

Ahmet ÖLÇÜLÜ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: