MACRON’A ÖFKE DİNMİYOR: “DEVRİM DEVRİM” SESLERİ!

MACRON’A ÖFKE DİNMİYOR: “DEVRİM DEVRİM” SESLERİ!

Fransa’da 24. raunda ulaşan Sarı Yeleklileri’in Cumartesi protestoları, Macron’a ve küresel çeteye karşı duyulan öfkenin ve devrim isteğinin gün geçtikçe büyümesiyle, hiç hız kesmeden devam edeceğe benziyor.

 

Macron’un hafta içi açıkladığı ekonomik reform paketinin ardından daha azimli ve kararlı olduklarını birçok haber kanalı mikrofonuna konuşarak ifade eden Sarı Yelekliler’in liderleri ve vatandaşlar, bu sözde reform paketinin sadece bir oyalama ve aldatma taktiği olduğunu söyleyerek, “Ağzımıza bir parmak bal çalıyorlar ve bizden dağılmamızı istiyorlar. Asla kabul etmiyoruz ve Macron istifa edene kadar devam edeceğiz. Devrim Devrim!..” sözlerini dile getirdiler!

 

Fransa genelinde 35.000 protestocu sokaklardayken, Başkent Paris’te solcu sendika kuruluşuyla omuz omuza yürüyen Sarı Yelekliler, tüm yandaş ve küresel çeteci yorumcuları ve medya organlarını yine ters köşeye yatırmış oldu.

 

En son Cezayir bayrağı ve siyah sancak açan ve İslâm düşmanı bir Siyonist filozofu sokakta sıkıştıran Sarı Yelekliler, bu sefer en ön saflarda Filistin Bayrağı ile yürüdüler. Birçok Sarı Yelekli’nin şapka ve göğüslerinde de taşıdığı Filistin bayrağı, Siyonizm’e duyulan nefretin bir işareti olsa gerek.

 

Macron’un hafta içi yaptığı belirtilen ve Siyâsal İslâm’a yönelik sözlü saldırı girişiminin ardından Sarı Yelekliler’in hiç de oralı olmadıkları, aksine, müslümanlar ile dayanışma içinde olduklarını da söyleyebiliriz.

 

Başkent Paris’te zaman zaman polisle atışmalar olduysa da bu hafta esas çatışmaları Sarı Yelekliler’in kalelerinden olan Strazburg’a taşıyan Sarı Yelekliler, burada bazı solcu ve sağcı gruplar eşliğinde Avrupa Birliği Binası’na doğru yürüdüler. Güvenlik güçlerinin önceden sokakları kapatmasına aldırmayan göstericiler, polis ile iç savaşı andıran çatışmalar gerçekleştirdiler. Onlarca yaralanma ve tutuklamanın gerçekleştiği çatışmalar esnasında, sokaklar, gaz bulutu neticesinde bir kör dövüşü alanına döndü.

 

ALMANYA – SARI YELEKLİLER

 

Almanya’dan Sarı Yelekliler’in görüş ve duruşuna uygun ilk ciddi ses geldi.

Başkent Berlin’de toplanan onlarca Sarı Yelekli Alman, hareketin fikrî boyutunu mikrofonlar ile duyururken, mevcut hükümetlerin kendilerini İslâm düşmanı yapamayacaklarını, müslümanlar ile çatışmayacaklarını ve gerçek dost ve düşman kutuplarını açıkladılar. Buna göre insanı bir kobay gibi kullanarak, insan gücünü yok edip, dünyayı bir robot mekânı haline getirmek isteyen karanlık güçler düşman ve buna karşı direnen bütün insanlar dost olarak tayin edildi.

 

Tam burada Üstad Necip Fazıl’ın “Dünya bir inkılâp bekliyor!” sözünü hatırlatıp haftaya gerçekleşmesi beklenen protesto gösterilerini yakından takip etmeye devam edeceğimizi belirtelim.

Fransa ve Avrupa’nın genelinde “1 Mayıs” protesto gösterilerinin olacağını şimdiden haber verelim!

 

Nihan ÖZTÜRK – 29 Nisan 2019Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: