İNTİHAR ETTİRİLENLER

İNTİHAR ETTİRİLENLER

18 YAŞINDAKİ GENCECİK LİSE ÖĞRENCİSİ İNTİHAR ETTİRİLDİ

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından, lise öğrencisi Melis Cılız, oturduğu evin balkonundan atlayarak intihar etti.

Sınava giren öğrenciden biri olan 18 yaşındaki Melis Cılız sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından hedeflediği puanı alamadığı için 5. kattaki evinin balkonundan atladı.

Tıp fakültesinde okumak isteyen Melis, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahelesinin ardından Gazipaşa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Lise öğrencisi hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Melis, evlatlarımızın sokulduğu bu saçma sapan sınav cenderesinin mağdurlarından bir olarak intihar etmedi, bu cendereyi kuranlarca intihar ettirildi.

ÜÇ ÇOCUK BABASI İLYAS İNTİHAR ETTİRİLDİ

Kocaeli Darıca’da bir süredir işsiz olan 3 çocuk babası İlyas Yazgan bunalıma girerek intihar etti.

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde ikamet eden 43 yaşındaki 3 çocuk babası İlyas Yazgan, bunalıma girerek yaşamına son verdi. Yazgan’ın bir süredir işsiz olduğu öğrenildi. Kocaeli Barış Gazetesi’nde yer alan habere göre İlyas Yazgan, yakınlarıyla oturup çay içip sohbet etti ve ardından eve geçti. Yakınları eve geldiğinde Yazgan’ın cansız bedeni ile karşılaştı. Yazgan’ın cenazesi yapılan ön otopsi sonrası ailesine teslim edildi. Aslen Erzurumlu olan Yazgan, işsiz kalmaya mahkûm edilen yiğit Anadolu’nun yiğitlerinden biri olarak, birileri trilyonları götürebilsin diye yiğitlerimizi işsiz bırakan sistemin kurbanlarından biri olarak intihar ettirildi.

ATAMASI YAPILMAYAN ÖĞRETMEN İNTİHAR ETTİRİLDİ

Güler Adam Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nden mezun oldu ve 12 yıldır ataması yapılmıyordu. Ataması yapılmayan sınıf öğretmeni Güler Adam evinde intihar etti.

Mardin Mityat’ta yaşayan Güler Adam (35) on iki yıl önce Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Sınıf öğretmeni Adam’ın, en son girdiği KPSS sonuçlarının ardından ataması yapılmadı.

Sınıf öğretmeni Adam’ın atanamadığından dolayı bunalıma girdiği iddia edildi. Cumhuriyet Gazetesinin aktardıklarına göre Güler Adam kendi evinde intihar etti ve cenazesi Midyat’ta toprağa verildi.

Ataması yapılmayan sınıf öğretmeni Güler Adam’ın abisi Emre Adam kardeşinin 12 yıldır atamasının yapılmadığını psikolojik olarak bunalıma girdiğini çok üzgün olduklarını belirterek ataması yapılmayan öğretmenlerin bir bir intihar ettiğini ve buna son verilmesini istedi.

Önce okutup mezun ettiğimiz, diplomalarını verdiğimiz gençlerimizin birer birer intihar etmelerini bekliyoruz. Onların ataması yapılmıyor? Niye? Para yok! Para itibara var ama…

İnsanını yaşatamayan devletin itibarına tüküreyim!

Ahmet ÖLÇÜLÜ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: