HAÇLI İŞGÂL KONVOYUNA BOMBALI KARŞILAMA

HAÇLI İŞGÂL KONVOYUNA BOMBALI KARŞILAMA

Hırvatistan Savunma Bakanı Damir Krsticeviç, Afganistan’ın başkenti Kabil’de ABD konvoyuna yönelik olarak gerçekleştirilen feda operasyonunda 1 Hırvat işgâlci teröristlerinin öldüğünü, 2 teröristlerinin ise yaralandığını bildirdi.

Krsticeviç, operasyonun, bomba taşıyan bir motosikletin araçlarından birine çarpması sonucu gerçekleştiğini, olay sırasında konvoyun Kabil Havaalanı’na gitmekte olduğunu söyledi.

Hırvatistan Savunma Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamalarına göre, Josip Briski adlı Haçlı terörist patlamada ağır kafa travması geçirdi. Bagram Havaalanı’nda ABD tarafından işletilen hastaneye kaldırılan terörist burada hayatını kaybetti. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Askerimiz Bagram’daki hastanede maksimum seviyede bir tıbbi yardım aldı ancak yaralarının ciddiyeti nedeniyle hayatını kaybetti” ifadeleri kullanıldı. Bakan Krsticeviç, diğer iki Hırvat teröristinin ise kol ve bacaklarından yaralandıklarını ve durumlarının iyi olduğunu söyleyerek, “İzole bir saldırıydı, Hırvat birliğinin tüm diğer askerleri güvende” dedi.

Hırvatistan’ın İngiliz komutasındaki 23 kişilik danışma ekibinin bir parçası olan 3 asker, işbirlikçi Afgan polisinin eğitimi ile görevlendirilmişti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: