METİNER: KELLE İSTERÜK!

METİNER: KELLE İSTERÜK!

AKP’li eski vekil ve Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un kellesini istedi.

Metiner, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Genel Müdürlüğüne atanan Nalan Apa’nın sosyal medya paylaşımlarını iktibasla, “Kültür ve Turizm Bakanı tarafından Tanıtma Fonu Genel Müdürlüğüne atanan kadının attığı tweetlere bakın ya! Bir yanda “Bize Ömer’ler lazım! “ diyen Reis, öbür yanda bu atamayı yapan Bakan! Çok yazık, çok!” diyerek Apa’yı hedef gösterdi.

Metiner, Nalan Apa’nın istifa ettiğinin duyulmasına istinaden de, sahada döktükleri alın terinin Turizm Bakanı ile benzer icraatlar yapanlarca heba edildiğini ileri sürerek, bu defa bakanın kellesini istedi:

“Tanıtma Fonu’nun başına getirilen gezici hanımefendi istifa etmiş! Asıl onu oraya uygun gören istifa etmeli! Yeter artık ya! Sahada onca alın terini bunun için dökmüyoruz! AK Parti’mize kaybettirenleri baştacı etmemeliyiz!”

AKP içindeki rahatsızlıklar, seçim hezimetinden sonra gün geçtikçe kavgaya dönüşerek boyutlanmaya devam edecektir.

Metiner’in, bizzat Erdoğan’ın tercihi ile Turizm bakanı yaptığı şahsı, “kaybettiren” olarak tesmiye ederek sahada döktükleri onca terin heba oluşunu buna bağlayışı ve gizli özne olarak Erdoğan’ı böylelerini baş tacı etmekle suçlaması parti içi kavgada işlerin nerelere gidebileceğini göstermesi bakımından mühim.

*

Ülkenin açık bir genelev olarak yabancılara pazarlanmasının turizm adı altında meşrulaştırılmasından rahatsızlık duymuyorlar da, yok bilmem neymiş de…

Ne olacak, o gelse, öbürü gitse, ülkeyi daha iyi mi pazarlayacak? Bu gitse de sahada dökülen terleri heba etmeyecek biri gelse, turizm adı altındaki fuhuş gelirleri daha mı artacak? Ülke olarak daha çok Türk kızı istihdam edilip daha çok para mı kazanacağız bu sayede ve turizmden beklediğimiz milyar dolarlık gelir hedefini bu sayede tutturmuş mu olacağız?

Metiner ne diyor?

Reis, “Bize Hz. Ömer lâzım!” demekteymiş…

Zaten tam da Hz. Ömer’e yakışan bir iş, bu turizm faciası…

Bari Hz. Ömer gibi bir sahabeyi lanetli işlerinizde kendinize alet etmeyin.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: