AMERİKA KAÇARKEN, İŞBİRLİKÇİLER “BİZİ TERKETME!” DİYE YALVARIYOR -AFGANİSTAN’DA HAÇLI İŞGALCİLERDEN İKİSİ DAHA ÖLDÜRÜLDÜ-

AMERİKA KAÇARKEN, İŞBİRLİKÇİLER “BİZİ TERKETME!” DİYE YALVARIYOR -AFGANİSTAN’DA HAÇLI İŞGALCİLERDEN İKİSİ DAHA ÖLDÜRÜLDÜ-

Afganistan Millî Direniş Güçlerinin, Haçlı işgâline ve işgâlci teröristlere karşı vatanlarını bağımsız kılmak ve işgâlden kurtarmak üzere başlattıkları silâhlı mücadele devam ediyor.

Afganistan’da direnişçilere bir türlü diz çöktürmeyi başaramayan Haçlı teröristler, şimdilerde Taliban Mücahidleri ile masaya oturarak Afganistan’dan çekilmek-kaçmak için anlaşma yapmaya çalışıyor.

Amerika bir taraftan Afganistan’dan güvenli bir şekilde kaçabilmek için anlaşma yapmaya çalışsın, diğer taraftan mücahid kuvvetlerse Haçlı teröristler ve onların yerli işbirlikçilerine darbe üzerine darbe vurmaya devam etmekte.

Mücahidlerin son günlerde hedef aldığı en popüler imha sahası, Kabil’de işgâlci güçlerin ve diğer yabancı Haçlı unsurların toplandığı Yeşil Bölge. Mücahid kuvvetlerce gerçekleştirilen feda eylemi ve sızma-baskın operasyonları ile son günlerde onlarca işbirlikçi ölürken, dün gerçekleştirilen operasyonda ise bir Amerika ve bir de Romanya askeri ile birlikte yine onlarca işbirlikçinin öldürüldüğü belirtildi. Bu baskınların her birinde yine onlarca araç da kullanılamaz hale getirildi.

Diğer taraftan Amerika, Taliban’la yaptığı görüşmelerde işgalci ordusunu 5000 kişi azaltmayı –ülkeden kaçırmayı– plânladığını bildirirken bu kaçış esnasında Mücahid kuvvetlerin kaçanlara dokunmaması için görüşmeler yapılıyordu. Amerika kaçmaya çabalarken, işbirlikçiler de efendilerinin, işgâlcilerin Haçlı teröristlerinin ülkeden ayrılmaları sonrasında korumasız kalarak ihanetlerin bedelini ödemek zorunda kalacaklarından efendilerine ayrılmama konusundaki yalvarışları medyaya yansımaya başladı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: