MARAŞ’TA DÖNEN GARİP İŞLER

MARAŞ’TA DÖNEN GARİP İŞLER

Maraş’ta geçen haftaya Merkez 12 Şubat İlçesinde başlatılan yolsuzluk operasyonu damgasını vurdu.

Operasyonla beraber Maraş’ta yapılacak Expo 2023’e de yolsuzluk şaibesi bulaşırken iş adamı, müteahhit ve belediye çalışanlarından gözaltına alınanlar, alınacak olanlar, firarda olanlar konuşulup, operasyonun yayılıp üst seviyelere doğru genişletilmesi beklenirken, gözaltına alınanların seri bir şekilde serbest bırakılması ile operasyon da son buldu.

Operasyonun sessiz sedasız kapatılması ve operasyonun son bulduğuna dair de mahalli medyada herhangi bir haber dahi çıkmamışken, bu defa operasyonu yapan KOM Şube Müdürü Yücel Kayadelen’in tayininin beklenmedik şekilde bir başka bir ile çıktığı duyuldu.

Kayadelen, Maraş’tan Adana’ya tayin edilmişti.

Normal şartlarda bu bir terfi demekken, acaba Kayadelen, bu ne olduğu anlaşılmayan operasyon ardından hangi sebeple terfi-tayin ettirildi?

*

Maraş, bir tarafta Expo 2023’ü yapmaya hazırlanırken, diğer yandan da Aleyna Tilki’nin konseri gelen tepkiler üzerine iptal edildi.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demeyin, belediyemiz Maraş’a baraj gölü kenarına bir de plaj kazandırmayı çoktan taahhüt etmiş bulunmakta.

 Sonra, bir de MADO Çin’e dondurma satacak diye Maraş’ın Çin’in bir ili ile kardeş şehir yapılması faciası var ki şehirdeki kokuşmanın destanlık boyutunu gözler önüne sermekte.

Müslümanların birliğinden, küfre karşı ortak hareket etmekten bahsederken, gelinen nokta, Maraş’ın, Doğu Türkistan’da Uygur kardeşlerimizi katleden Çin’in bir şehri ile kardeş ilân edilmesi oldu.

Zamanında Esseyyid Abdülhakîm Arvasî Hazretlerinin yolunu kesen biri, “Efendim, dua buyursanız da Muhammed ümmeti kurtulsa!” deyince, Efendi Hazretleri de, “Sen bana göster Muhammed ümmetini de ben de sana kurtulduğunu göstereyim!” buyurmuşlar.

Bize Ömerler lâzımken, Egemenler Büyükelçi yapılmış, Maraş’ın da bu çelişkileri yaşaması çok mu?

A. Bâki AYTEMİZ – MARAŞ ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: