BÜYÜK İSTANBUL DEPREMİ GELİYOR!

BÜYÜK İSTANBUL DEPREMİ GELİYOR!

Saat 11:00‘da İstanbul Silivri açıklarında Marmara Denizi‘nde 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul’da kuvvetli hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün kaydettiği verilere göre, bu sabah saat 09:21’de 2.1 şiddetinde, 10:30’da 3.1 şiddetindeki depremlerin ardından yaşanan 4.7 şiddetindeki deprem, yine aynı bölgede meydana geldi.

Silivri Açıkları olarak tesbit edilen deprem, 17 Ağustos 1999 depremi üzerine bütün uzmanların “20-30 yıl içerisinde gerçekleşmesi beklenen Büyük İstanbul Depremi” uyarılarını hatırlattı.

Üzerinden 20 yıl geçmiş olan 99 Depremi üzerine meydana gelen panik hâlini, muhtemel en uzak tarih aralığını işaretleyerek “can kaybının minimum seviyede tutulabilmesi için alınması gereken tedbirler”i ısrarla ve yıllarca ihtar eden uzmanların KIYAMET senaryoları karşısında; izlediği politikalarla Anadolu’yu sosyal ve siyâsî bir enkaz yığını hâline getiren İktidar ve çevresinin kentsel dönüşümü rant hâline getirmesi, seçim rüşveti için çıkardığı yeni yasalarla kaçak ve dayanıksız yapıları ruhsatlandırmasıyla Anadolu insanını ölüme terk etmiş bulunmakta.

Olacak olan, olacaktır elbet…

Herkesin kendi başının çaresine bakmaya sevkedildiği muhtemel Büyük İstanbul Depremi ve özellikle sonrası için hazırlıklı olmalı.

Öncesinde tedbir ve hazırlık, sırasında duâ ve sonrasında hayatta kalanlarıyla yeni bir inşâ!

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: