ISPANAK ZEHİRLENMELERİNİN ARDINDAKİ GERÇEK!

ISPANAK ZEHİRLENMELERİNİN ARDINDAKİ GERÇEK!

“Komplo teorileri” başlığıaltında değerlendirilebilecek olan yönlendirme teknikleri, Batı ve bölgemizdekiBatıcılar tarafından “psikolojik savaş” aracı olarak çok sık ve başarılı birşekilde kullanılmıştır.

Özellikle Amerika, yalancı medya ve sinemadünyasıyla imâl ettiği komplo teorileriyle, düşman ilân ettiği ülke veliderlerini, etkisi altında aldığı “seyirci”lerin zihnine zerk ettiğiyalanlarla “kötü” ve “canavar” göstermekte… Buna karşın kendi Barbarlıklarını,sömürü ve soykırım suçlarını da aynı yalancı “medya” ve “sinema” havuzundapaklayıp(!) kendilerini dünyanın “kurtarıcısı”, “iyiliksever” ve “kahraman”milleti olarak takdim etmekten de geri durmuyorlar. Söz konusu medya ve sinemasilâhlarıyla sürdürdükleri kültür emperyalizmi saldırısıyla toplumlarınzihinlerini kontrol altına almakta ve mankurt yığınlar oluşturmaktalar…

Maalesef ülkemizde de Amerika’ya hem düşmanlık,hem de hayranlık beslemek gibi iki zıt hissiyatı benimseyen insanların sayısıazımsanmayacak kadar çok!

Neyse… Konudan bağımsız olmasa da bu kısa girizgâhtansonra mevzuumuza gelelim:

Kaskatı bir vaka olarak yaşadığımız birgerçeklik “yokmuş gibi” davranarak ortadan kalkmıyor! Anadolu’da tarım ve gıda konusunda çok ciddi, çok çok çok tehlikeli birkuşatma altındayız! O kadar tehlikeli bir kuşatma altındayız ki “komploteorileri” bağımlısı olmuş yığınlar, yaşanan bu büyük kuşatmayı dahi “komploteorisi!” deyiverip kestirip atıverebiliyorlar… Şöyle izâh edeyim:

Bugünlerde mevsim itibari ile severektükettiğimiz, adeta vitamin ve mineraldeposu olan ıspanaktan onlarca insan zehirlendi, tabiî ki yine olayıngerçekliği sulandırılarak suç “ıspanakarasına karışmış yabani otlar”da bulundu!

Az daolsa bağ-bahçeyle ilgisi olan hiç kimse bu zehirlenmelerin yabani otlardanolduğuna inanmaz!

Buvaka kesinlikle bitkiye uygulanmış tarım ilacı kalıntılarından kaynaklanıyor!

Ülkemizde maalesef reçete zorunluluğu olduğu hâlde, her hangi bir ziraî ilaçbayisinden istediğiniz ilacı alıp bitkilere uygulayabilirsiniz. “Her ilacın, bitkiye uygulandıktan sonrabelli bir arınma süresi var!” denilse de o süreden sonra tamamen arındığı,temizlendiği de ispat edişmiş değildir!

Özellikle son yıllarda şu tip haberlere mutlakadenk gelmişsinizdir: “Rusya ilaç kalıntısı olduğu için,domatesleri iade etti!”, “Rusya tavukları iade etti!” vs… Ki daha“ıspanak zehirlenmesi” olayının olduğu gün, binlerce ton mandalinayı yine Rusya iade etti!

Uygulanan tarım ve hayvancılık politikalarısonucunda gelinen aşamada ette, sütte,yumurtada, sebzede, meyvede hatta hububatlarda bile ilaç kalıntıları bulmakmümkün!

Bu ilaç kalıntıları ıspanak olayında olduğugibi çok kısa vadede, ânlık olarak zehirlemeyecek belki ama, uzun vadede ve ileriki yıllarda Anadoluinsanını tüm vücut sistemini çökerten hastalıklı bir topluma dönüştürecektir!Geçmişten bugüne bize düşmanlık edenlerin hayranlığını ifâde eden “Türk gibi güçlü” sözü de tarihtekalacak maalesef!

Endüstriyeltarımın daha fazla, hep daha fazla kazanma isteğineticesinde organik (geleneksel) tarımdan uzaklaşmamız neticesinde, topraklarımızdakibütün faydalı börtü böceği, kuşu, ziraî ilaçlar ile yok ettik! İşin garibiartık bazı bitki-tarım zararlıları, ziraî ilaçlara karşı da direnç kazanmışdurumda. Bu zararlıları yok edecek tek şey bazı kuş türlerinin tekrarçoğaltılması ve geriye ne kaldıysa sıkı koruma altına alınması…  

Atalık tohumlara tekrar dönüş yapılıp,fermente edilmiş doğal gübrelerin kullanılması geleceğimiz açısından acil atılması gereken ilk adımlar olmalı! Zira Anadolu’dasatacağı meyve ve sebzeleri ilaçlayıp, kendi yiyeceği sebze ve meyveleriilaçlamayan çok insan gördüm!

Ziraî ilaçların da ciddi şekilde ve acilen kısıtlanmasılazım!

Fakat bunun ardındaki sermaye sahipleri de malûm ki, kısıtlayabilmek için yürek lâzım!

Ejder Hüseyin ÇETİNKAYA

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: