MAZLUMLARIN İNTİKAMI

MAZLUMLARIN İNTİKAMI

“EVİMİZE EKMEK GÖTÜRMEMİZİ ENGELLİYORLAR!”DEDİ, BELEDİYE ÖNÜNDE TEZGÂHINI YAKTI

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde belediyenincaddeye giriş yasağına tepki gösteren seyyar satıcı, belediye hizmet binasıönünde tezgâhını yaktı.

Manisa Alaşehir’in en işlek caddesi olan SevgiYolu üzerinde seyyar satışı yasaklayan karar, cadde girişine asılan afişletebliğ edildi.

Karara tepki gösteren seyyar satıcı DavutKılınç, simit ve turşu sattığı tezgâhını belediye hizmet binası önüne getirerekateşe verdi.

Olayın ardından gözaltına alınan ve ifadesininardından serbest bırakılan Kılınç, “Evimize ekmek götürmemiziengelliyorlar, benim başka işim yok, evime nasıl bakacağım, bize çözümüretsinler. Yapılan uygulamayı protesto etmek için böyle bir eylem yaptım”dedi.

FATİH’TE SİYANÜR İÇEREK İNTİHAR EDEN 4KARDEŞİN YOKSULLUKTAN CANLARINA KIYDIKLARI ORTAYA ÇIKTI

Fatih Molla Gürani Mahallesi OğuzhanCaddesi’nde bulunan bir binanın birinci katında 2’si kadın 4 kardeş ölübulundu. Akrabalarına ulaşamayan bir kişi polisi arayarak durumu anlattı. Oolayyerine gelen ekipler kapıda, “Dikkat siyanür var, polisi arayın, içerigirmeyin” şeklinde not buldu. Bunun üzerine olay yerine AFAD ekipleriçağırıldı.

Gerekli tedbirlerin alınmasının ardından içeriyegiren ekipler kardeş oldukları öğrenilen Cüneyt Yetişkin (48), Oya Yetişkin(54), Kamuran Yetişkin (60) Yaşar Yetişkin’in (56) cansız bedeniyle karşılaştı.

Komşuları, kardeşlerin maddi sıkıntıyaşadığını belirtirken, evin elektrik faturasının da 2 aydır ödenmediği ortayaçıktı.

Polislerin olay yerinden ayrılmasınınardından, saat 09.30 sıralarında ise BEDAŞ (Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ)ekipleri eve gelerek, 607,16 liralık elektrik faturasının 2 aydır ödenmediğigerekçesiyle elektrikleri kesti.

“Maaşıma haciz koydular demişti”

Olayın ardından DHA’ya konuşan mahalle bakkalıYusuf Deniz, kardeşlerden müzik öğretmeni olan Oya Yetişkin’i en son Cumartesigünü gördüğünü ve Yetişkin’in kendisine maaşına haciz konduğunu söylediğinibelirtti.

Deniz “15 senedir tanıyorum onları. Dörtkardeş de aynı evde yaşıyorlardı 4’ü de bekârdı. Yalnız sıkıntıları, maddisıkıntıları vardı. Başka kimseleri yoktu. Kardeşlerden biri müzik öğretmeniydi,diğeri kuryelik yapıyordu, diğerleri de evde oturuyorlardı. En son Cumartesi alışverişyapmaya geldiğinde bana ‘Maaşıma haciz koydular’ dedi” diye konuştu.

ANTALYA’DA İKİSİ ÇOCUK DÖRT KİŞİLİK AİLE ÖLÜBULUNDU

Antalya’da aynı aileden 2 ve 7 yaşında olanikisi çocuk dört kişi bir evde ölü bulundu. Aileden haber alamayan yakınlarınınpolisi aramasıyla olay yerine gelen polislerin eve girmesiyle iki çocuğuylaberaber ele ele tutuşmuş şekilde bulunan baba Selim Şimşek’in geriye bıraktığımektubunda maddi zorluk çektiklerini ifade ederek, “Herkesten özürdiliyorum ama artık yapacak bir şeyim yok” yazdığı belirtildi. Evin diğerbölümlerini de kontrol eden polis, banyoda da anne Sultan Şimşek’in cesedinibuldu.

“ALLAH MAZLUMLARIN İNTİKAMINI ALMAYI NASİPETSİN BİZE!”

Şehid Kumandan Salih Mirzabeyoğlu, en baştakendisini şehid edenlerden intikam almak vazifesi üzerimizde olarak, bütünmazlumların intikamını alma vazifesini de bizlere ısmarlayarak ebedî âleme göçetti…

Şöyle demekteydi:

“Mürsel Karadayı… İş bulamadığı için intihar etmiş… Allah, bütün mazlumların intikamını almayı nasip etsin bize!..” (Salih Mirzabeyoğlu, Tilki Günlüğü, c. 2, s: 106)

Ahmet ÖLÇÜLÜ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d