“GELİYORUM, HAZIR OLUN!” / İSTANBUL’DA 4,7 ŞİDDETİNDE DEPREM

“GELİYORUM, HAZIR OLUN!” / İSTANBUL’DA 4,7 ŞİDDETİNDE DEPREM

Bu sabah 6:28 itibariyle Marmara Denizi’nin Tekirdağ / Güzelköy açıkları olarak başlayanseri deprem sayısı 55’i buldu… Enbüyüğü sabah 8:15’te gerçekleşen 3.1şiddetindeki deprem serisinin aynı noktada ve farklı derinliklerde gerçekleşmeyedevam etmesi dikkat çekti.

Güzelköy açıklarında depremler devam ederken az önce İstanbul’da kuvvetle hissedilen bir deprem daha meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından 16:37’de kaydedilen depremin büyüklüğü 4,7 olarak açıklandı. (NOT: Kandilli Rasathanesi, depremin hemen ardından şiddetini 4.8 ve gerçekleştiği noktayı Marmara Denizi / Silivri Açıkları olarak revize etti!)

Dr. Ramazan Demirtaş yaşanan bu deprem fırtınası ile ilgili Twitter’da dikkat çeken bir açıklama yaptı:

“Sabahki Hoşköy açıkları #deprem fırtınası, -1912 ile 1766 Ağustos deprem kırıkları arasındaki uç bölgede -16:37’de Silivri açıklarında olan deprem ise 1766 Mayıs ile 1766 Ağustos kırıklarının arasındaki uç bölgede oldu. Yani 1766 Ağustos depreminin her iki uç bölgelerinde oluyor.”

Türkiye ve dünyada çeşitli gelişmeler yaşanır ve Anadolu başta, bölge insanımızın esas gündemi YALANLAR’la perdelenirken, bütün sahte gündemleri-yalanları altüst edecek çapta büyük bir hadise kendisini hissettirmeye/dayatmaya devam etmekte…

Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen depremlerle ilgili yaptığımızkısa değerlendirme geçerliğini korumakta:

Üzerinden 20yıl geçmiş olan 99 Depremi üzerine meydana gelen panikhâlini, muhtemel en uzak tarih aralığını işaretleyerek “can kaybının minimum seviyedetutulabilmesi için alınması gereken tedbirler”i ısrarla ve yıllarcaihtar eden uzmanların KIYAMET senaryolarıkarşısında; izlediği politikalarla Anadolu’yu sosyal ve siyâsî bir enkazyığını hâline getiren İktidar ve çevresinin kentseldönüşümü rant hâlinegetirmesi, seçim rüşveti için çıkardığı yeni yasalarla kaçakve dayanıksız yapıları ruhsatlandırmasıyla Anadolu insanını ölümeterk etmiş bulunmakta.

Olacak olan, olacaktır elbet…

Herkesinkendi başının çaresine bakmaya sevkedildiği muhtemel Büyükİstanbul Depremi ve özellikle sonrası için hazırlıklıolmalı.

Öncesinde tedbir ve hazırlık,sırasında duâ vesonrasında hayatta kalanlarıyla yeni bir inşâ!

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: