15 TEMMUZ GAZİLERİ VE ŞEHİT YAKINLARINDAN EYLEM: BİZİM ADIMIZA TOPLANAN 300 MİLYONUMUZU VERİN!

15 TEMMUZ GAZİLERİ VE ŞEHİT YAKINLARINDAN EYLEM: BİZİM ADIMIZA TOPLANAN 300 MİLYONUMUZU VERİN!

15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sonrası, şehit yakınlarıve gaziler için toplanan paraların bugüne kadar dağıtılmadığını ve kendilerineverilen sözlerin tutulmadığını belirten 15 Temmuz gazileri, Aile, Çalışma veSosyal Hizmetler Bakanlığı önünde toplanarak eylem yaptı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde toplanan15 Temmuz gazileri basın açıklaması yaptı.

15 Temmuz gazileri, “2016 Temmuzundan bu yanahükümetimiz tarafından bizlere birtakım sözler verilmiş fakat bu sözlerin birkısmı ne yazık ki yerine getirilmemiştir. Tutulmayan sözler yüzünden şehityakınları ve gaziler olarak kırgınlığımızı ifade etmek istiyoruz” dediler.

“İkinci sınıf şehit yakını ve gazi muamelesigörmekteyiz”

ANKA’nın haberine göre; 15 Temmuz gazileri “Bizler 15Temmuz şehit yakınları ve gaziler olarak hiçbir konuda pozitif ayrımcılık talepetmiyoruz. Aziz milletimiz bilsin ki; 15 Temmuz şehit yakınları ve gazilerolarak bizler ilgili kurumlar tarafından adeta 2. sınıf şehit yakını ve gazimuamelesi görmekteyiz” görüşünü dile getirdiler.

Toplanan 300 milyonun dağıtılmasını istediler

Şehit yakınları ve gaziler, kendileri için toplanan vedevletin kasasında olduğu açıklanan 300 milyon TL’nin ivedilikle son kuruşunakadar muhataplarına dağıtılmasını istediler.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: