NATO’YA BİR TAVİZ DAHA

NATO’YA BİR TAVİZ DAHA

Türkiye’nin Kuzey Atlantik Haçlı Terör Örgütü NATO’nun Doğu Avrupa ülkelerini Rusya’ya karşı savunma planına yönelik blokajı sona erdirdiği bildirildi. Türkiye onay karşılığında PYD/YPG’nin terör örgütü ilan edilmesini talep etmişti.

Litvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius, “Sorunun pratikte çözüldüğünü artık söyleyebiliriz. Planlara onay çıktı. Karar verildi ve bu başarılı bir karar” diye konuştu.

Linkevicius ittifak içindeki anlaşmazlığın nasıl çözüldüğüne dair ayrıntı vermezken Alman Haber Ajansı’nın (dpa) bilgi için başvurduğu NATO merkezinden de “NATO’nun tüm müttefikleri koruyacak geçerli planları mevcuttur. Bu planların düzenli olarak üzerinden geçilmekte ve güncellemeler yapılmaktadır” açıklaması yapıldı.

Doğu Avrupa savunma planında geçen Aralık ayında Londra’da yapılan NATO zirvesinde siyasi uzlaşmaya varılmıştı. Ancak planın uygulamaya geçirilebilmesi için tüm üye ülkelerin oybirliğiyle karar alması gerekiyor.

Bu kadar diplomatik açıklamadan çıkarılacak netice şu ki AKP ilk önce PYD/YPG’yi terörist olarak tanıyın diye karşı çıkmaya çalışsa da nihayetinde PYD/YPG’nin terörist olarak tanınması kararını çıkartamadı ve bir kez daha NATO’ya teslim oldu. Bir terör örgütünden, hem de bizim canımıza son vermek üzere kendi eliyle besleyip büyüttüğü başka bir terör örgütünü terörist diye tanımasını beklemek ve hayatta kalma hakkımızı bu terör örgütü içinde yer almakta aramanın geleceği nokta başka türlü olabilir miydi?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: