ERDOĞAN: “KENDİMİZİ AVRUPA’DA GÖRÜYORUZ!”

ERDOĞAN: “KENDİMİZİ AVRUPA’DA GÖRÜYORUZ!”

Biden’in Amerika Başkanı seçilmesinden sonra Bestepe taraflarından Haçlı Batı alemine karşı ılımlı ve olumlu mesajların peşpeşe verilmeye gayret edildiği bir haftayı geride bıraktık. Bu mesajların hülâsası olarak Erdoğan’ın, partisinin Kütahya, Afyonkarahisar, Batman ve Siirt Olağan Kongreleri’ne video ile bağlanarak yaptığı açıklamaları verebiliriz. Erdoğan’ın, “Dostlarımızla ve müttefiklerimizle daha güçlü iş birliği halinde olmak istiyoruz” vurgusunu öne çıkarırken, Batı’ya ılımlı mesajlar verdiği de dikkat çekti.

“Amacımız ne içerde ne de dışarda kimseyle kavga etmek, kimsenin hakkını, hukukunu çiğnemek, kimsenin meşru duruşunu bozmak değildir. Tam tersine dostlarımızla ve müttefiklerimizle daha güçlü işbirliği halinde olmak istiyoruz. Avrupa Birliği’nden bize verdiği sözleri tutmasını, ayrımcılık yapmamasını, en azından ülkemize yönelik aleni düşmanlıklara alet olmamasını bekliyoruz” dedi. Erdoğan “Kendimizi başka yerlerde değil, Avrupa’da görüyor, geleceğimizi Avrupa ile birlikte kurmayı tasavvur ediyoruz” şeklinde konuştu.

Adımlar olarak biz kendimizi Avrupa’da asla görmedik ve görmüyoruz. Kendilerini Avrupa’da görenleri de kendimizden görmememizin gayet tabi bir yaklaşım olduğu takdir edilecektir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: