KUMANDAN MİRZABEYOĞLU’NU ŞEHİD EDEN TELEGRAM SİLÂHI KULLANILIRKEN SİYASETÇİLER NE YAPIYORDU?

KUMANDAN MİRZABEYOĞLU’NU ŞEHİD EDEN TELEGRAM SİLÂHI KULLANILIRKEN SİYASETÇİLER NE YAPIYORDU?

Takdim: Yazının başlığı bize ait olmak üzere, Kumandan’ın avukatlığını da yapmış gönüldaş avukat Zafer Şahin Bey’in, Kumandan’ın Telegram işkencesi, silâhı ile şehid edilmesi akabinde kendi sosyal medya hesabında yapmış olduğu paylaşımları önemine binaen sizlerle paylaşıyoruz:

Şehid Salih Mirzabeyoğlu TELEGRAM-‘Zihin Kontrolü’ isimli Kitabını 2002/2003 yıllarında yazdı. Bilindiği gibi kendisine karşı bu işkence -evveliyatı olabilir kaydıyla- 25 Ocak 2000’den sonra Metris’ten sevkedildiği Kartal Cezaevi’nde başlamıştı…

Mevzu 4 Mayıs 2018 suikastına kadar geliyor; ve bu istihbaratçı artığı çete, bu fareler gibi, bu hamamböceği gibi karanlık korkak mahlûkat terör örgütü, hâlen Devleti yönetenlerce gizleniyor. Yoksa devleti bunlar mı yönetiyor?! Durum Eveti gösteriyor; bunlar ve bunlarca aşılmışlar!

BOLU F TİPİ CEZAEVİ: Salih Mirzabeyoğlu Kartal Cezaevi’nden 2002 yılında Bolu F Tipi Cezaevi’ne nakledildiğinde; Kartal’daki ‘vahşi’ süreç burada aynen devam etmemiş, tekrar başlatılana kadar bir dönem sonlanmıştır Bolu’da İKİNCİ Telegram işkencesi safhası kendi ifadesiyle 2005 Yılı Temmuz ayının ilk haftası -7 Temmuz- başlamıştır. Buradaki kadro ve tarz Kartal’dakinden farklıdır. ‘Amerikanvari bir şımarıklıkla’ ve ‘6 ay içinde zihnini silmek üzere’ başlayan Bolu’daki Telegram; buradan tahliye (2014) sonrası 4 Mayıs 2018 suikastiyle sonlanmıştır.

Bu süreçte, bilindiği gibi 2012 yılının Mayıs ayında Malatya Mv. Veli Ağbaba beraberindeki cezaevleri heyetiyle birlikte Bolu F Tipi Cezaevini ziyaret etmiş, Salih Mirzabeyoğlu ile de görüşmüşlerdi. TBMM’den ilk kez Mirzabeyoğlu ile görüşmeye gelen Milletvekili olan sayın Ağbaba- 5 Ekim 2012 tarihinde TBMM’ye; Başbakan Recep Rayyip Erdoğan’ın CEVAPLAMASI talebiyle, Mirzabeyoğlu’na yönelik ‘TELEGRAM Zihin Kontrolü’ işkencesi hakkında YAZILI SORU ÖNERGESİ verdi ;

Milletvekili Veli Ağbaba @veliagbaba tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cevaplaması üzere verilen bu önergeye; 7 AY SONRA 11.05.2013’te, Hükümetin Bakanı Sadullah Ergin tarafından “kem-küm-yok-filan” şeklinde bir “cevap”(!) veriliyor: (isteyen TBMM sitesinden bakabilir)

Not. ŞuAşağı doğru ok paylaşımı niye buraya ekliyorum? Anımsama!

Bolu F Tipi avukat görüşümüzde Kumandan Mirzabeyoğlu, Telegramcıların kendisine devlet bağırsaklarını t. dediğini ifade ederek: ‘bağırsak temizliyorsun da o’lum temizleye temizleye bağırsak kalmadı…’

https://twitter.com/Mustafa52341612/status/1258831108067729409

Not. Yukardaki gibi ilginç senkron hadiselerden yine Bülent Arınç’la ilgili birtanesi de şuydu: Avukat görüşünde Kumandan Telegramcıların çözüm süreci, DİL mevzuları v.b konuları işlediklerini ve onlara kendi SÖYLEDİKLERİNİ anlatıyor. Normal!

Fakat akşam evde tv’ye bakarken; Kanal7’de İiskele Sancak isimli programdakilerden biri Arınç; gündüz görüşte Kumandan’ın ‘resmi-müşterek dil’ hakkında Telegramcı (nymphalara) söylediği aynı cümleleri birebir söylüyor. Hiç unutmam bunu.

Bu da böyle ufak bir anekdot…

Hükümetin 11.05.2013 tarihli Telegram işkencesini inkâr eden ‘cevabı’(!) ile aynı tarihler, 16.05.2013 tarihinde bir ‘takipsizlik’ kararı verildi Neydi bu karar? Bizim tanımadığımız vatandaşlarca CİMER’e yapılan Telegram işkencesi hakkında yapılan bir ‘soruşturmanın’(!) kararı!

Ekteki bu Kararın sondan 4.paragrafında : “İddia edilen hususun doğası gereği bunu yaptığı belirtilen istihbarat kurumları tarafından böyle bir uygulamanın varlığının kabul edilmesi mümkün değildir” Denilmek suretiyle esâsen mesele izah ediliyor!

Birisi ‘Hukuk’ mu dedi?!

Şunu da belirteyim, Adliyeden bunun aksi bir karar çıkmayacağı belli yâni bizimkisi o türlü bir şikayetlenme de değil; DURUM TESPİTİ dir!..

Devletin Yargı/Kazâ yetkisiyle adâleti temin ederken/etmesi gerekirken hiçbir makam/şahıs v.s.den emir almaması gerekenlerin hâli!..

Belirttiğimiz gibi Telegram işkencesi 2. safhası Bolu F Tipi’nde 2005’de (Temmuz) başlamıştı; MİT müsteşarının değiştiği, “medeniyetler ittifakı ve BOP eşbakaşkanlığı”nın ve dönüşümlerin başladığı zamanla paralelliği tesadüf mü?

Telegramcı çete nerede?!

KÂTİLLER NEREDE?!..

https://twitter.com/sahn_z/status/1331001476764889088

Mirzabeyoğlu’nun anlattığı ‘Telegramın kaba-fiziki marifetlerinden’ biri: Vücudu elektrikli battaniye gibi saran ısı tesiri. Ve aşırısında özellikle kollarda kaynama/yakma, yanık izi oluşturmayan. Herkesin bildiği sır(!)rı yine yeniden not; ÜÇ MAYMUNLAR ÜLKESİNE!..

Yukarıda belirttiğimiz Yazılı Soru Önergesi dışında o dönem Bolu F Tipi’nde olan Salih Mirzabeyoğlu’na Telegram-Zihin Kontrolü işkencesi hakkında TBMM Kayıtlarında yer alan -ve yine Hükümet-İktidarca sükutla karşılanıp hiçbir iş/işlem/açıklama yapılmamış- olan bilgiler:

1- Milletvekili Altan Tan’ın 03 Temmuz 2012’de yaptığı toplantı ve açıklama:

2- Milletvekilleri Veli Ağbaba, Muharrem Işık ve Özgür Özel’in 10 Temmuz 2014’de yaptıkları toplantı ve açıklamaları:

09 1 ve 09 2

Bilindiği gibi, Salih Mirzabeyoğlu “ÖLÜM ODASI B-7 / GİRİŞ” adlı Kitabını Bolu F Tipi cezaevi tek kişilik hücrede iken haftalık yayınlanan tefrikalar halinde yazmıştı “Sağırlık duvarı” şartları bugün de geçerli olmak üzere; eserlerinde hemen herşeyi yazmıştır : ÖNEMLİ TARİHLER:

10 1 ve 10 2

Temmuz ayında Telegram’ın FİKRİ YOK ETMEK ÜZERE yeniden başlatıldığı 2005’e dikkat etmeye devam ediyoruz

Niçin-nasıl? İzahı burada zor olsada dünya çapında bir mütefekkirin, dünya çapında ‘mevcut düzeni’ İslâm’a nisbetle hesaba çekmesi ve bunun ‘bayrak düştüğü yerden kalkar’ ilkesiyle bütün bir Cumhuriyet tarihini tek başına sırtında taşımış bir fikir devi olan ve Mirzabeyoğlu’nu ‘O benim arkamdan gelmeyecek ben onun arkasından koşacağım’ nidasıyla karşılayan Necip Fazıl ve Müslüman-Türk Milletinin 500 yıllık tarihiyle ilgisini bilmek gerekir; ki üst üste veya karşı karşıya gelen hâdise ve mânâlara da dikkat ederek bakmaya çalışıyoruz…

Mirzabeyoğlu sıradan bir zulmün sıradan bir muhatabı değil ve (sözde fikir benimseyence bile) zannedildiğinin TERSİNE, emin olunsun, iktidar tarafından her durumu bilinen, takip edilendir!

Büyük Doğu-İBDA’nın kendi insanınca anlaşılmamış fakat; olması gerektiği gibi ‘Dünya Çapında’ olan fikir ve aksiyon meydan okumasına karşı ‘Dünya çapında hâkim-mevcut düzenin’ en önemli cevabı yine Türkiye merkezli olmuş olan BOP adıyla bildiğimiz proje-ler olmuştur!..

Büyük Ortadoğu BOP projesi ilk nerede nasıl gündeme geldi? 2004 Yılında ABD’de Abant Platformu ve devamı G-8’de…

(Bu konuda alıntıladığım twit zincirindeki bilgiler net ve yeterlidir)

https://twitter.com/AhlakManeviyat/status/1180188437963579395

Ve, Türkiye’nin, Müslüman/Türk Milleti’nin gerçek varoluş ve istikbâl irâdesini temsil eden Mirzabeyoğlu’na, fikrini yoketmek üzere (yeniden ve 4 Mayıs 2018 suikastiyle şehadetine kadar devam edecek olan) Telegram işkencesinin başladığı 2005’TE:

-BOP Proje-leri Türkiye’de tam olarak yürürlüğe konuldu

-16.twitte yazdığım gibi Haziran 2005’te MİT Başkanı değişti, Emre Taner göreve başladı

-Bugün iktidar çevresini oluşturan Amerikancı SETA kuruldu, başına İbrahim Kalın getirildi (İ.K. Georgetown’tan Tr.’ye 2005’te geldi)

Av. Zafer Şahin

https://twitter.com/AhlakManeviyat/status/1164977632313843712

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d