HAÇLI İŞGÂLCİLER KAÇARKEN, HAÇLI İTTİFAKI İÇİNDEKİ AKP KALIYOR

HAÇLI İŞGÂLCİLER KAÇARKEN, HAÇLI İTTİFAKI İÇİNDEKİ AKP KALIYOR

Afganistan Millî Direniş güçleri Taliban karşısında mağlubiyeti kabul ederek Afganistan’ı terk etmeye başlayan Haçlı Terör Örgütü Amerika, Somali’deki işgâl güçlerini de geri çekmeye başladı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın görev süresi bitmeden ve ülkeni yeni başkanı seçilen Joe Biden Beyaz Saray’a taşınmadan önce ABD’nin Somali’deki 700 askerinin neredeyse tamamını 15 Ocak’a kadar çekmesi bekleniyor.

ABD kuvvetlerine ek olarak, Somali’de Afrika Birliği Barış Gücü kapsamında yaklaşık 17 bin asker bulunuyor.

Amerika Somali ve Afganistan’dan asker çekerken, TBMM’den geçen bir tezkere ile Afganistan’daki Haçlı güçlerine destek vermek için Afganistan’a daha önce gönderilen TSK unsurlarının Afganistan’da kalış süreleri bir kez daha uzatıldı. Böylece, Amerika kaçıp giderken, 11 Eylül 2001’de Amerika’ya yapılan uçaklı eylemden sonra Amerikanın isteği ile Afganistan’a gönderilen mehmetçik ile Afganistan’ın bağımsızlığı için mücadele eden millî direniş güçleri karşı karşıya kalmaya devam etmiş oluyor.

Yine Amerika’nın çekildiği Somali’de, AKP, mevcut işbirlikçi hükümeti korumak adına Haçlı Batı güçleri ile ittifak çerçevesinde TSK unsurları bulundurmaya devam ediyor.

Somali’deki Haçlı işgâli, Amerika’nın 1991’deki Irak saldırısından sonra istediğini alamaması üzerine, İslâm âlemine karşı tertiplediği ikinci saldırı olarak kayda geçmişti. Bu saldırı çerçevesinde de uluslarası Haçlı Koalisyonuna komuta etmek üzere Çevik Bir görevlendirilmişti. Amerika’nın müslümanları bastırma saldırıları kapsamında Somali’de Haçlı kuvvetlerinin komutanlığını üstlenen Çevik Bir, bu görevindeki sadakatinden dolayı daha sonra Türkiye’de müslümanları bastırmakla görevlendirilerek 28 Şubat sürecinin komutanlığını yapmıştı. Irak, Somali, Afganistan gibi ülkelere doğrudan saldıran Amerika, Türkiye’ye saldırmaya gerek görmemiş, Türkiye’deki anti-emperyalist İslâmcı hareketi bastırma görevini içerideki işbirlikçilerine havale etmişti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: